reklama

Dwa koncerty, kabaret Ani Mru-Mru, wieczorek taneczny

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.04.2018 15:25, red
Tegoroczne Dni Andrychowa stoją co prawda pod znakiem zapytania, ale coś jednak dzieje się w andrychowskiej kulturze. Zobaczcie plan na kwiecień i maj.
Dwa koncerty, kabaret Ani Mru-Mru, wieczorek taneczny
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (22.03) w Andrychowie radni omawiali sprawozdanie z działalności Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie za miniony rok.

Izabela Bylica, która obecnie pełni obowiązki dyrektora CKiW, poinformowała, że sytuacja CKiW nie jest zła, ale jednocześnie w tym roku będzie się mało działo, jeśli chodzi o imprezy, ponieważ budżet instytucji jest ograniczony. W budżecie CKiW nie ma na przykład w ogóle pieniędzy na organizację Dni Andrychowa.

Inne wydarzenia się jednak odbywają. Zobaczcie co centrum kultury ma w planach na najbliższe miesiąca.


Już 20 kwietnia (piątek) godz. 19.00 w Miejskim Dom Kultury w Andrychowie odbędzie się Wiosenny Koncert Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Wadowicach.

Orkiestra istnieje od 2005 roku, a jej dyrygentem jest Piotr Kiełbiński. Występowała m.in.w: Katowicach, Bielsku-Białej, Bytomiu, Oświęcimiu, Gorlicach, Szczawnicy i Bojnicach.
Jej niezwykle aktywna działalność artystyczna jest znaczącym elementem życia kulturalnego Wadowic oraz okolicznych miejscowości. Regularne koncerty Orkiestry stanowią muzyczną oprawę uroczystości państwowych, imprez okolicznościowych oraz konkursów i festiwali muzycznych. Swoimi występami uświetniała m.in. obchody Światowych Dni Młodzieży, 97. rocznicę urodzin Jana Pawła II, II Konkurs Instrumentów Dętych w Wadowicach, I Festiwal Fagotowy w Wadowicach, a także Święto Niepodległości i Święto Flagi w Ryczowie z udziałem najwyższych władz RP. Orkiestra współpracuje również z uznanymi solistami-instrumentalistami takimi jak Krzysztof Fiedukiewicz (NOSPR) czy Adam Kozłowski (Filharmonia Krakowska), którym wielokrotnie towarzyszyła podczas koncertów.

Wstęp wolny za okazaniem zaproszenia*
*Rezerwacje i bezpłatne zaproszenia do odbioru: Miejski Dom Kultury w Andrychowie,
ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.16 kwietnia (poniedziałek) godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się spotkanie z cyklu Andrychowski Wagabunda. Tym razem gościem będzie Krzysztof Nowakowski, sportowiec, maszer, adventurer. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem. Organizuje wyprawy w rejony polarne i startuje w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań
z Daleką Północą, o których opowiada książka „23 kilometr”.
Cena biletu: 10 zł.
Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online na www.kultura.andrychow.eu8
maja (wtorek) w godz. 17.00 – 22.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie impreza pod hasłem „Nie liczę godzin i lat...” – wieczorek taneczny dla seniorów... i nie tylko
- W ten majowy wieczór zapraszamy wszystkich na tańce przy budzącej wspomnienia muzyce, pogaduszki przy ciepłej, aromatycznej herbacie oraz gorący poczęstunek - zachęcają organizatorzy.
Cena biletu: 25 zł/os.
Zapisy i sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.Kabaret Ani Mru Mru – Ostatnie takie trio 20 maja (niedziela), godz. 16.00
Miejski Dom Kultury w Andrychowie

„Ostatnie takie trio” to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem... Jak to? Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było? Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku. Wisienką na tym zabawnym torcie są kreacje aktorskie Waldemara Wilkołka, który powoli wyrasta na drugiego wicelidera tej trupy. Tytuł programu, pozornie zwiastujący zakończenie kariery, jest jedynie zapowiedzią powiększenia składu o grupę brazylijskich tancerek, prestidigitatora i kilku czołowych piłkarzy. „Ostatnie takie trio” to coś czego na pewno nie wolno przegapić…
Ceny biletów: 55 zł (sala widowiskowa), 45 zł (balkon).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.biletynakabarety.pl, www.kupbilecik.plKoncert Krzysztofa Krawczyka, 26 maja (sobota) godz. 18.00, Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Krzysztof Krawczyk to najbardziej znany polski artysta ostatniego pięćdziesięciolecia. Obdarzony charakterystycznym barytonem wokalista i kompozytor, podziwiany nie tylko za twórczość, ale i znakomity kontakt z publicznością. Odkąd w 1963 roku rozpoczął swoją karierę estradową, nie schodzi ze sceny po dziś dzień. Uwielbiany przez wiele pokoleń Polaków, znany na całym świecie. Obsypywany nagrodami muzycznymi autor takich przebojów jak „Parostatek”, „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”, „Mój przyjacielu”, współpracujący nie tylko z polskimi, ale i z zachodnimi, czy amerykański wytwórniami fonograficznymi.
Ceny biletów:
60 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 9), 50 zł (sala widowiskowa, rząd 10 – 18, balkon).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl


źródło: CKiW

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 08.04.2018 09:54

"Tegoroczne Dni Andrychowa stoją co prawda pod znakiem zapytania" ......... Bo ........ "jak zwykle oferta kulturalna w Andrychowie jest bardzo bogata" .................... :-)

abcabc, 08.04.2018 07:16

jak zwykle oferta kulturalna w Andrychowie jest bardzo bogata i mieszkańcy mają w czym wybierać

miastoandrychow, 07.04.2018 16:17

Nie potrzeba nam Dni Andrychowa, będzie cisza i spokój. Środki finansowe lepiej przeznaczyć na generalne wysprzątanie miasta i gminy oraz ustalić cykliczne jej sprzątanie !