reklama
reklama

Ciekawostki z Andrychowa, jakich nie znacie

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 21.11.2023 10:40,
Publikacja Towarzystwa Miłośników Andrychowa
Ciekawostki z Andrychowa, jakich nie znacie
Towarzystwo Miłośników Andrychowa w 2023 roku realizowało zadanie publiczne dotowane przez Urząd mIasta Andrychowa. W ramach zadanie udało się dokonać dodruku publikacji o Pałacu Bobrowskich pt. "Spotkajmy się w Pałacu" (książeczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem!), zorganizować we współpracy z CKiW w Andrychowie grę terenową wokół Pałacu Bobrowskich, w której wzięły udział rodziny oraz uczniowie z 4 szkół z terenu Gminy Andrychów (łącznie ponad 150 osób) oraz przygotować publikację "Pałac Bobrowskich dla Małych i nieco Starszych".

Publikacja pt. "Pałac Bobrowskich dla Małych i nieco Starszych" to książeczka dot. historii andrychowskiego Pałacu Bobrowskich. Poprzedzona jest wiadomościami o historii Andrychowa, pochodzeniu nazwy Andrychów i dawnych właścicielach miejscowości. Podzielona została na części związane z rodzinami zamieszkującymi Pałac Bobrowskich - czyli Kto jest kim w pałacu tym?, o wydarzeniach mających miejsce w pałacu oraz instytucjach, które mieściły się w budynku po II wojnie światowej - Co tutaj było i co się zdarzyło? oraz architektoniczne ciekawostki związane z budynkiem pod nazwą - Co jest czym w budynku tym? Młodzi adepci historii mogą wypełniać ją, ponieważ zawiera wykreślanki i zadania, czy nawet miejsce na projekt pocztówki oraz strony komiksu! W książce znaleźć można 2 QR kody, które przeniosą nas do opracowanych w 2001 r. materiałów związanych z architekturą pałacu.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Andrychowa za zaufanie i sfinansowanie wszystkich działań założonych w zadaniu publicznym.

Serdecznie dziękujemy firmie LoboGraf Jacka Pawlaka z Wieprza za przygotowanie pamiątkowych statuetek oraz medali dla uczestników gry. Ukłony należą się również drukarni i introligatorni GO! Print z Gołuchowic za wszelką okazaną pomoc.

Mamy nadzieję, że nowość wydawnicza TMA zostanie przychylnie przyjęta przez czytelników

- informuje Ewelina Prus Bizoń z Towarzystwa Miłośników Andrychowa.
Poniżej wybrane strony z tej publikacji.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy