reklama

Biegali na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.07.2020 10:30, PG
Ekipa biegaczy z oświęcimskiej komendy Policji, Komisariatu Policji w Kętach oraz troje przyjaciół z „Trochę się Biega" wzięli udział w biegu charytatywnym na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Biegali na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach


Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie w dniach od 4 – 12 lipca 2020 r. zainicjowała bieg charytatywny na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z uwagi na epidemię koronawirusa nie było możliwości wspólnej rywalizacji, jak to miało miejsce w ubiegłym roku. W związku z tym uczestnicy pobiegli indywidualnie, w swoich miejscach zamieszkania ale w tym samym czasie.

Do akcji włączyli się: Dorotka, Łukasz, Jakub i Artur - ekipa reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu i Komisariat Policji w Kętach oraz Krysia, Krzysiek i Paweł, przyjaciele oświęcimskiej Policji z „Trochę się Biega", a także Marek Gwóźdź – policyjny emeryt.

Drużyna zebrała się w ubiegłym tygodniu (6.07.2020) w Przeciszowie i razem przebiegli 70 km. Na mecie na uczestników czekała słodka niespodzianka - tort owocowy, przygotowany przez organizatorkę przeciszowskiego biegu.

Z kolei Marek Gwóźdź, były zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, który w tym roku, po 29 latach służby, przeszedł na emeryturę, przebiegł ponad 7 kilometrów, a następnie na rowerze pokonał jeszcze 74 km. Liczba przejechanych kilometrów symbolizowała jego numer startowy „74". Relacje z biegu trafiły do organizatora czyli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, natomiast zebrane pieniądze (opłaty startowe) od uczestników biegu wsparły Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy