reklama

Nie będzie zmiany nazwy ulicy. Nie zgodzili się mieszkańcy

, Gospodarka, Wiadomości, 14.07.2020 10:40, red
Burmistrz podjął decyzję.
Nie będzie zmiany nazwy ulicy. Nie zgodzili się mieszkańcy
Kilka lat temu Instytut Pamięci Narodowej chciał doprowadzić do zmiany nazwy wadowickiej ulicy im. gen. Bruno Olbrychta na inną. IPN powoływał się na specjalną ustawę z 2017 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy .

Nie udało się. Wojewoda co prawda zmienił nazwę ulicy (na ul. Gustawa (Studnickiego), ale gmina odwoływała się i Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że nazwała ulicy jest prawidłowa.

Ale w Wadowicach zmienił się burmistrz i sprawa wraca. Znowu IPN wystosował pismo do urzędu o zmianę nazwy ulicy. Burmistrz Bartosz Kaliński (PiS) rozpoczął działania w tym kierunku. Tyle, że mieszkańcy podczas konsultacji nie zgodzili się na zmianę nazwy ulicy. W konsultacjach wzięło udział 34 mieszkańców ulicy - 32 osoby wyraziły swój sprzeciw wobec proponowanej zmiany nazwy.

Co dalej? W związku ze stanowiskiem mieszkańców burmistrz Bartosz Kaliński podjął decyzje o odstąpieniu od dalszych działań zmierzających do zmiany nazwy ulicy.

- Obowiązującą nazwą ulicy pozostaje nada ul. gen. Bruno Olbrychta - poinformował burmistrz Wadowic.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 14.07.2020 16:22

Niech se IPN zmienia na ulicach gdzie mieszkaja sami !!!!!!