reklama
reklama

Archeologia Kęt i okolicy. Zapowiada się ciekawie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.05.2024 08:07, INFORMACJA PRASOWA
„Archeologia Kęt” – to tytuł najbliższego, 116. Spotkania przy armacie, na które zaprasza Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach do kamienicy Rynek 16 we wtorek 28 maja.
Archeologia Kęt i okolicy. Zapowiada się ciekawie

Gościem cyklu będzie tym razem Ryszard Naglik z Muzeum Archeologicznego w Krakowie a wydarzenie towarzyszy wystawie „Na szlaku. Archeologiczne odkrycia z Kęt Podlesia”.

Do tej pory wiedza o archeologii Kęt była skąpa. Nadzór przy kluczowych dla tematu inwestycjach – jak choćby przy przebudowie rynku – nie przyniósł żadnych odkryć, a i samo miasto nigdy nie cieszyło się popularnością wśród badaczy.

Związany z Kętami i Nową Wsią Ryszard Naglik, pracownik Działu Prahistorii Małopolski Muzeum Archeologicznego w Krakowie, a przy okazji autor rozdziału poświęconego archeologii w monografii Kęt, opowie o tym, co właściwie ta nauka mówi nam o dziejach miasta, wspomni o stanowiskach z paleolitu i średniowiecznej warowni w Malcu, a przede wszystkim postara się odpowiedzieć na pytanie, jak w tym wszystkim lokują się ostatnie odkrycia dokonane przez Tomasza Pudełko, prezentowane na wystawie „Na szlaku...”.


Serdecznie zapraszamy we wtorek 28 maja o godz. 18.00 do sali wystaw czasowych Muzeum w Kętach. Wstęp wolny!

116. Spotkanie przy armacie

Archeologia Kęt” – prelekcja Ryszarda Naglika (Muzeum Archeologiczne w Krakowie)

Wtorek, 28 maja, godz. 18.00, Muzeum w Kętach (Rynek 16)

Wstęp wolny


źroidlo: Muzeum w Kętach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy