reklama
reklama

Akcja policji. Prawie 1,5 tys. kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości

Na sygnale, Wiadomości, 21.05.2024 07:00,
Małopolska policja podsumowała przeprowadzoną w piątek (17.05) na małopolskich drogach akcję "Prędkość".
Akcja policji. Prawie 1,5 tys. kierowców złapanych na przekroczeniu prędkości
Pomiary prędkości prowadzone były zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie, przy użyciu pojazdów wyposażonych w wideorejestrator.

Podczas jednodniowej akcji policjanci skontrolowali prawie 2000 pojazdów. Ujawnili ponad 1460 kierujących poruszających się z nadmierną prędkością, w tym 12 straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.


Policja informuje, że od początku roku w Małopolsce doszło do 771 wypadków drogowych , w których zginęły 33 osoby, a 887 zostało rannych.

- Jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W tym roku, z tej przyczyny doszło do 132 wypadków, w których 13 osób zginęło, a 153 zostały ranne. Z danych tych wynika, że większość, tj. 40% ogółu zabitych, poniosło śmierć z przyczyny nadmiernej prędkości. Zachowajmy rozwagę i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę - podkreślają policjanci.

źródło: małopolska policja
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy