reklama

Zbyt wielu filozofów i politologów, dramatycznie brakuje za to...

, Gospodarka, Wiadomości, 15.03.2021 16:50, red
Drodzy młodzi, uczcie się tych zawodów, bo w nich znajdziecie pracę.
Zbyt wielu filozofów i politologów, dramatycznie brakuje za to...
Małopolski Urząd Pracy opublikował najnowszy "Barometr Zawodów. To lista zawodów i specjalizacji, w których obecnie trudno znaleźć pracę oraz lista branż, w których brakuje pracowników.

Jak to wygląda w powiecie wadowickim?

W lutym 2021 roku zdecydowanie nie było pracy dla osób posiadających takie zawody jak: ekonomista, filozof. Bezrobotni byli także: historycy, politolodzy i kulturoznawcy, operatorzy maszyn włókienniczych, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, specjaliści technologii żywności i żywienia.

Z kolei zawody deficytowe to: brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierzy, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, murarze i tynkarze, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy obrabiarek skrawających, pracownicy ds. budownictwa drogowego, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy przetwórstwa spożywczego, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, robotnicy obróbki drewna i stolarze, spawacze, ślusarze, tapicerzy.

foto: pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 15.03.2021 21:40

Krótkowzroczność ludzi rządzących w przeszłości daje takie efekty " Ponieważ finansowanie szkół stało się głównie zadaniem samorządów – dodatkowo nasilił się trend likwidacji szkół zawodowych, znacznie droższych w utrzymaniu od liceów"