Wizyta na wysokim szczeblu w firmie Protech [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 12.09.2018 11:01, INFORMACJA PRASOWA
Firma skorzystała z dotacji z programu Norway Grants.
Wizyta na wysokim szczeblu w firmie Protech [FOTO]
We wtorek (11.09) w siedzibie firmy PROTECH Sp zoo w Zatorze odbyła się wizyta w związku z realizacją wniosku inwestycyjnego z dofinansowaniem z funduszy norweskich.

Strona norweska reprezentowana była przez Ambasadora Królestwa Norwegii w Polsce Pana Olava Myklebust, Dyrektora ds. Europy Centralnej w Norweskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych Pana Sjura Larsen oraz licznego grona współpracowników. Polska strona rządowa była obecna poprzez przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Gminy Zator Pan Mariusz Makuch przedstawiając gminę oraz historię sukcesu z ostatnich lat.

- Spotkanie miało na celu zaprezentowanie przykładu firmy, która skorzystała z dotacji w ramach programu Norway Grants. Program ten miał na celu dofinansowanie projektów skupionych na aspektach środowiskowych - informuje przedstawiciel firmy PROTECH.

W ramach prac firma PROTECH poprzez swój dział badawczo-rozwojowy zaprojektowała i wprowadziła do produkcji ekologiczne kotły grzewcze spełniające wymogi normy klasy 5 oraz normy Ecodesign ( tzw. Ekoprojekt) Kotły klasy 5. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości są jedynymi dostępnymi kotłami na rynku, których sprawność i poziom emisji są potwierdzone w niezależnych instytutach badawczych. W Małopolsce poprzez uchwałę województwa możliwe do zakupu są wyłącznie kotły spełniające normę Ecodesign (tzw. Ekoprojekt). Kotły pelletowe oraz na ekogroszek spełniające rygorystyczne normy środowiskowe są skutecznym sposobem na walkę ze smogiem.

Obecnie firma oferuje dwa typy kotłów na ekogroszek w mocach od 14 do 200 kW oraz kotły na pellet w mocach od 14 do 150 kW.

Dodatkowe środki przeznaczone zostały na zakup maszyn i modernizację infrastruktury zakładu, co przekłada się na wysoką jakość produktów oferowanych przez firmę PROTECH. Ponadto przy współpracy ze środowiskami naukowymi konstruktorzy firmy PROTECH zaprojektowali, zbudowali i opatentowali mobilną maszynę brykietującą słomę która aktualnie przechodzi fazę testów.

Również ten produkt wpisuje się w walkę ze smogiem ponieważ słoma jako biomasa również może być wykorzystywana do opalania gospodarstw domowych, może to już potwierdzić kilku mieszkańców gminy Andrychów.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy