reklama
reklama

Wiadukt do remontu. Można spodziewać się korków

Gospodarka, Wiadomości, 30.03.2022 11:52, eł

Prace potrwają blisko pół roku.

Wiadukt do remontu. Można spodziewać się korków

Wiadukt w Tarnawie Dolnej, którym przebiega odcinek drogi krajowej nr 28, nie jest w najlepszym stanie technicznym. Różne jego elementy wymagają napraw, trzeba również poprawić umocnienie betonowej skarpy. Zakończył się już przetarg na jego remont. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Remost z Czernichowa. Jest jedną z czterech, które chciały remontować ten obiekt.

Wyceniła ona wymienione w przetargu prace na prawie 1,5 mln zł. Jest to o ponad 300 tys. zł mniej niż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła na tę inwestycję. Propozycje pozostałych trzech firm zainteresowanych realizacją zadania były zdecydowanie wyższe.

- Jeżeli żaden z konkurentów nie złoży odwołania od wyboru najkorzystniejszej oferty, to w pierwszej połowie kwietnia możemy podpisać umowę z wykonawcą – informuje Iwona Mikrut, rzeczniczka prasowa krakowskiego oddziału GDDKiA.

Wiadukt ma długość 196 metrów i wznosi się prawie 18 m nad poziom terenu. Od chwili podpisania umowy, wykonawca będzie miał 150 dni na wykonanie wszystkich prac remontowych.

- Na skutek eksploatacji naprawy wymagają między innymi nawierzchnie jezdni i chodnika, krawężniki, dylatacje. Trzeba przeprowadzić renowację łożysk i zabezpieczeń antykorozyjnych. Na dźwigarach, przyczółkach i filarach należy wykonać nowe powłoki zabezpieczenia antykorozyjnego betonu. Od strony Suchej Beskidzkiej trzeba uzupełnić brakujące umocnienie betonowe skarpy – wymienia Iwona Mikrut.


Foto: GDDKiA

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Adam21, 30.03.2022 13:45

Nowy Wiadukt i już wymaga remontu...?faktycznie zaoszczędzone 300tys zł....