reklama

Wiadomo kto wybuduje nową drogę w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 18.05.2022 16:50, red
Władze Andrychowa rozstrzygnęły przetarg na budowę nowej drogi w Andrychowie.
Wiadomo kto wybuduje nową drogę w Andrychowie
Władze Andrychowa rozstrzygnęły przetarg na budowę nowej drogi w Andrychowie. Chodzi o budowę nowej drogi w rejonie Galerii Andrychów. To będzie nowe połączenie pomiędzy ul. Krakowską (na wysokości Grunwaldzkiej) a Przemysłową. Nowy odcinek ma mieć ok. 460 metrów długości.

Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma - PUHT Wikos Fresh z miejscowości Wygiełzów. Firma zaproponowała 3 288 977,07 zł brutto i została wybrana do realizacji za zadania.
Gmina Andrychów otrzymała na ten cel 2,3 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Co ciekawe, oferta była niższa o ok. 400 tys. zł od budżetu zarezerwowanego na tę inwestycję, co się ostatnio praktycznie nie zdarza.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 21 miesięcy na realizację zadania.

W rejonie galerii ma także powstać rondo (na skrzyżowaniu ulic Biała Droga z Krakowską), ale dokumentacja na tę inwestycja wciąż nie jest kompletna.

foto: acteeum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy