reklama

Ważna informacja dla kierowców jadących na Śląsk

, Gospodarka, Wiadomości, 29.05.2019 16:13, red
Wiadukt zostanie zamknięty w poniedziałek, 3 czerwca.
Ważna informacja dla kierowców jadących na Śląsk

W związku z remontem wiaduktu nad linią PKP w Oświęcimiu (Babice) od poniedziałku 3 czerwca 2019 r., godz.12.00 przejazd DK44 przez ten obiekt nie będzie możliwy. Objazd prowadzony będzie drogami wojewódzkimi nr 934, 780 i 933 przez miejscowości: Kopciowice, Chełmek i Bobrek.

- Po zamknięciu wiaduktu dla ruchu wykonawca robót rozpocznie frezowanie nawierzchni na wiadukcie i dojazdach do niego. Następnie rozkopany zostanie dojazd od strony Oświęcimia, wykonane mikropale i żelbetowy blok kotwiący w celu stabilizacji przyczółku wiaduktu. Ekspertyza wykonana dla 21 metrowego wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK44 wykazała jego zły stan techniczny. Przyczółek pochylił się zaciskając urządzenie dylatacyjne - informuje Iwona Mikrut, rzecznik GDDKiA Kraków.

Po wykonaniu napraw odtworzona zostanie konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia jezdni na całej długości obiektu oraz dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników i bariery energochłonne.

Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest 1 sierpnia 2019r. o godzinie 12:00.

Umowa na wyremontowanie wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu podpisana została 5.04.2019 r. Koszt remontu wyniesie ok. 1 mln 138 tys. zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy