Po naszych publikacjach: wstrzymane cięcia w karetkach

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 28.05.2019 20:50, red
We wtorek doszło do spotkania na szczycie i zapadły decyzje.
Po naszych publikacjach: wstrzymane cięcia w karetkach
W ostatnim czasie dwukrotnie pisaliśmy o tym, że decyzją dyrekcji szpitala w Oświęcimiu od czerwca skład ratowników dyżurujący w karetce w Zatorze ma zostać okrojony: z trzech do dwóch osób..


Pojawiły się obawy, że po tej reformie pogorszy się bezpieczeństwo i sprawność przeprowadzenia akcji ratowniczych w tym rejonie. Samorządowcy z Zatora są zaniepokojeni. Niektórzy od nas dowiedzieli się op tej sprawie. Na dodatek pojawiły się informacje, że podobne ograniczenia mają zostać wprowadzone również w karetce w Kętach.

Na wprowadzenie takich zmian zezwalają przepisy, ale w podtekście jest pogarszająca się sytuacja finansowa oświęcimskiego szpitala i konieczność wdrożenia planu naprawczego i cięcia kosztów.

Są dobre wiadomości. Po naszym publikacjach, do akcji wkroczyli samorządowcy. Z urlopu wrócił starosta Marcin Niedziela. We wtorek (28.05) doszło do spotkania na szczycie: władz powiatu z kierownictwem szpitala. Zapadła decyzja, że planowane zmiany na razie nie zostaną wprowadzone. Od czerwca wszystko zostaje więc po staremu, czyli w Zatorze karetka będzie miała trzyosobową załogę.

Sytuacja jest jednak dynamiczna. Dyrektor szpitala w Oświęcimiu Sabina Bigos-Jaworowska złożyła w maju rezygnację. Oficjalnie kieruje szpitalem do końca lipca. Potem szpital obejmie nowy dyrektor.

Jednocześnie szpital w Oświęcimiu stoi przed koniecznością reformy finansów. Wdrażany będzie plan naprawczy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 29.05.2019 09:23

A nie Junkers jak to mówił w rmf syn Władysława Bartoszewskiego?ha ha....

ChojnaZmiana , 29.05.2019 07:29

Za dużo oglądasz TVPIS

budyn77, 29.05.2019 07:00

Zabójstwo ŚP. Pana Marka Rosiaka przez członka PO, ataki Policji na górników i redakcje gazet, upadająca służba zdrowia, emerytura 67+, zajumane piniądze z OFE, upadający ZUS, brak pincet +,brak 300+, dzieci głodne jedza szczaw, brak 13 emerytury, Polska nie jest krajem rozwiniętym itd ale co tam glosujmy na PO bo Tusk został poklepany przez Junckera i Merkel...

ChojnaZmiana , 29.05.2019 06:58

Dokładnie, jeszcze do tego pijani kierowcy i samotne matki.

xpek, 28.05.2019 22:20

zabójstwo prezydenta Gdańska,coraz częściej powtarzające się ataki w szkołach ,upadająca służba zdrowia itp itd ale co tam głosujemy na PIS bo jest pińset plus