reklama
reklama

W sobotę w Andrychowie rusza Jadłodzielnia. Zostanie na stałe

Gospodarka, Wiadomości, 01.04.2021 07:45,
Dzięki staraniom 48 DW Północ z Hufca ZHP Andrychów, przy współpracy z Gminą Andrychów, w Andrychowie startuje kolejna edycja akcji „Nie karm kosza, przynieś do jadłodzielni”.
W sobotę w Andrychowie rusza Jadłodzielnia. Zostanie na stałe

Jadłodzielnia rusza w Wielką Sobotę i będzie się znajdować w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie (ul. Krakowska 74). W okresie świątecznym będzie otwarta w godzinach 10:00 – 17:00.

Dobrą wiadomością jest to, że po świętach jadłodzielnia zostaje w Andrychowie na dłużej – będzie otwarta w dni robocze przez cały rok, w godzinach pracy biblioteki. Będzie można skorzystać z niej także wtedy, gdy biblioteka nie przyjmuje czytelników.

- Jeśli nie wiesz, co zrobić z nadwyżką jedzenia, nie chcesz marnować jedzenia lub jesteś właścicielem firmy (restauracji, sklepu) i chciałbyś się podzielić tym, co zostaje – skontaktuj się z koordynatorem akcji ([email protected]) i oddaj żywność do jadłodzielni! Dokładne informacje, jakie produkty można oddać, znajdują się na grafice. W tym trudnym czasie, gdy kontakt bezpośredni jest utrudniony, a czasami niemożliwy, tak ważne jest, by być dla drugiego człowieka. Jeśli znasz osoby samotne czy starsze, które mogłyby skorzystać z jadłodzielni (pozostawiając nadwyżkę jedzenia bądź odbierając dla siebie), przekaż im informacje o akcji. Warto zainteresować się także podstawowymi potrzebami naszych najbliższych czy sąsiadów. Wspólnymi siłami mieszkańców Gminy Andrychów utrzymajmy miejsce, które pozwoli racjonalnie dysponować żywnością i nie marnować jedzenia

- czytamy w informacji 48 DW „Północ” im. Sophie Sholl, Hufiec ZHP Andrychów.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy