W poniedziałek w Andrychowie otwiera się pierwsza restauracja

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 17.01.2021 10:31, red
Postanowili działać, mimo wprowadzonych przez rząd ograniczeń.
W poniedziałek w Andrychowie otwiera się pierwsza restauracja
Restauratorzy, hotelarze mają powoli dość przedłużających się obostrzeń. Nie mogą prowadzić firm, nie mogą zarabiać i nie mają pieniędzy na dalsze zatrudnienie pracowników. Stąd coraz większy bunt. W ostatnich dniach w Polsce kolejni restauratorzy otwierają swoje lokale, mimo zakazów. Zapewniają, że będą działać zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.


W ramach akcji #OtwieraMY internecie powstała nawet Mapa Wolnego Biznesu, czyli otwierających się - mimo rządowych zakazów - w Polsce biznesów: restauracji, siłowni, kawiarni. Mapa jest na bieżąco aktualizowana: https://newsmap.pl/biznes

Właściciele restauracji "Na Starym tartaku" w Andrychowie zapowiedzieli, że w poniedziałek (18.01) przyłączą się do akcji i otwierają lokal dla gości:

"Drodzy Goście, miłośnicy Naszej kuchni!
Co tu dużo mówić ???? sytuacja nie sprzyja nikomu. Po konsultacji z prawnikami, uznaliśmy, że to czas powiedzieć NIE.
Już od najbliższego poniedziałku (18 stycznia) #otwieraMY naszą restaurację zgodnie z obowiązującym prawem w RP.
Zapraszamy Was w nasze progi, abyście na miejscu mogli delektować się włoską kuchnią ???? Prosimy o zakładanie maseczek, dezynfekcję i zachowanie dystansu społecznego. My obiecujemy, że zrobimy wszystko aby Wasz pobyt był komfortowy i bezpieczny. Jeśli jesteś chory lub ktoś z Twojego bliskiego otoczenia - zostań w domu.
❤Dziękujemy za Wasze wsparcie, zamówienia ( nadal będzie je można składać telefonicznie ) i zrozumienie.
Rezerwację stolika można dokonać pod ???? 515 660 500. Prosimy o udostępnianie oraz like - pozwoli nam to dotrzeć do szerszego grona odbiorców.
Godziny funkcjonowania stacjonarnego:
Poniedziałek – piątek 15:00 – 21:00
Sobota – niedziela 12:00 – 21:00"

- poinformowała andrychowska restauracja

W poniedziałek podobne otwarcia zapowiadają także inne restauracje w Polsce. Radio RMF FM informowało w piątek, że policjanci razem z inspektorami sanepidu będą sprawdzać w internecie, kto zapowiada wznowienie działalności wbrew zakazowi. Takiego przedsiębiorcę odwiedzą stosowne służby i będą nakładać mandaty.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 17.01.2021 14:05

a jak ktoś kichnie w kuchni i korona19 wpadnie do zupy albo do dewolaja czy innej zalewajki to będzie czuć na języku ?