reklama

Mnóstwo kolizji i uciekinierów na drogach

Na sygnale, Wiadomości, 15.01.2021 19:50, DK
Nadejście zimy spowodowało, że ten tydzień był rekordowy pod względem kolizji na drogach powiatu wadowickiego (i nie tylko).
Mnóstwo kolizji i uciekinierów na drogach
- Największa liczba zdarzeń drogowych w ostatnich dniach, skumulowała się wraz z pogorszeniem warunków atmosferycznych 13 stycznia. Głównym powodem kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni - informuje rzecznik KPP Wadowice mł. asp. Agnieszka Petek.


Ważnym czynnikiem są również opony. Jeżeli jeszcze ich nie wymieniliście na zimowe, zróbcie to koniecznie!

Z informacji podanych przez mł. asp. Agnieszkę Petek wynika, że w głównej mierze pojazdy „wpadają” na przeciwległy pas ruchu nie tylko przez nadmierną prędkość, ale także złą jakość ogumienia.

Kolejną „plagą” w ostatnich dniach są ucieczki z miejsca zdarzenia - po tym, jak samochód uderzył w budynek, ogrodzenie czy inny pojazd.

Od 13 do 15 stycznia miało miejsce 5 sytuacji, w których sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia i 13 zdarzeń drogowych, w których głównym czynnikiem była nadmierna prędkość.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy