reklama
reklama

Sukces debiutantów - Energylandia Rally Team w pierwszej dziesiątce na mecie Rajdu Dakar! [FOTO]

Sport, Wiadomości, 15.01.2021 15:00, INFORMACJA PRASOWA
4. i 8. miejsce dla Energylandia Rally Team w klasyfikacji generalnej SSV Rajdu Dakar.
Sukces debiutantów - Energylandia Rally Team w pierwszej dziesiątce na mecie Rajdu Dakar! [FOTO]

43. Rajd Dakar 2021 przeszedł do historii! Po 12 ekstremalnie trudnych etapach rywalizacji w Arabii Saudyjskiej i blisko 8000 przejechanych kilometrów Polacy z Energylandia Rally Team w komplecie zameldowali się na mecie w Dżuddzie.

Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk ukończyli Dakar tuż za podium- zostali sklasyfikowani na 4. miejscu! Michał Goczał został najlepszym debiutantem Dakaru w klasie SSV!

Marek Goczał i Rafał Marton zajęli 8. Miejsce w klasyfikacji końcowej SSV, a Marek Goczał został drugim - zaraz po Michale najlepszym debiutantem!


Wyniki w pierwszej dziesiątce największego i najtrudniejszego rajdu świata są ogromnym sukcesem. Trzeba pamiętać, że zarówno Marek jak i Michał Goczał zmierzyli się z tym wyzwaniem pierwszy raz i przed rozpoczęciem rywalizacji wyrażali nadzieję na jak najmniejszą ilość awarii, a marzeniem, jak dla większości zawodników była w pierwszej kolejności meta.

- Jesteśmy debiutantami i musimy mierzyć siły na zamiary. Zawsze tak jest, że na początku frycowe trzeba zapłacić. Modlimy się tylko o to, by frycowe było jak najmniejsze i błędów było jak najmniej - mówił Marek Goczał tuż przed startem

Jak się okazało, „frycowe” nie było wysokie, wręcz przeciwnie - polscy debiutanci od początku zaskakiwali tempem i wynikami. Michał Goczał, pilotowany przez Szymona Gospodarczyka aż 10 razy kończył etapy w najszybszej dziesiątce zawodników z grupy SSV, 4 razy wspiął się na etapowe podium. Największym sukcesem i zarazem życiowym wynikiem Michała Goczała było dwukrotne zajęcie 2 miejsca na odcinku specjalnym: czwartym, najdłuższym, bo 813-kilometrowym etapie z Wadi Ad-Dawasir do Rijadu oraz dwunastym, czyli ostatnim w tegorocznej edycji rajdu.


- Czuję ogromne szczęście i satysfakcję, jednocześnie łezka kręci się w oku na myśl, że to już koniec. Dzisiaj jechałem z duszą na ramieniu, aby nie uszkodzić auta na ostatnim etapie i obronić 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie zakładałem przed rajdem tak dobrego rezultatu, jestem z nas dumny. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w drodze do realizacji tego marzenia – dodaje Michał Goczał.

- Jesteśmy na mecie tego piekielnie trudnego rajdu. 4 miejsce w generalce to nasz wynik końcowy, to coś niesamowitego, jesteśmy bardzo szczęśliwi! Taki wynik przed rajdem brałbym w ciemno. W top 10 w naszej klasie są trzy polskie załogi, wielkie gratulacje dla Arona i Maćka za 3 miejsce i Marka i Rafała za 8 miejsce, pokazaliśmy klasę! - mówi Szymon Gospodarczyk


Znakomicie spisał się także duet Marek Goczał / Rafał Marton konsekwentnie pnąc się w górę w klasyfikacji generalnej SSV, zaczynając od 19 miejsca po pierwszym dniu, a kończąc rajd na 8 pozycji. Ta załoga także zaliczyła podium – 3 miejsce na dziewiątym, 574-kilometrowym etapie Rajdu Dakar ze startem i metą w Neom. Zawodnicy z numerem 430, 6 razy dojeżdżali do mety w pierwszej dziesiątce stawki.

- Długo czekałem na ten rajd, długo o nim marzyłem, szczęście na mecie jest ogromne. Wykonaliśmy plan, ten Dakar był traktowany jako lekcja. Wystartowaliśmy, dojechaliśmy szczęśliwie do mety, ale po „Beduina” jeszcze tutaj wrócimy i to w liczniejszym gronie, kiedy dołączy do nas mój syn Eryk. Udało nam się stworzyć wspaniały zespół z rodziną, przyjaciółmi i wsparciem sponsorów, wszystkim bardzo dziękuję - mówi Marek Goczał

- Zawsze radość z bycia na mecie Dakaru jest nie do opisania. Spędziliśmy z Energylandia Rally Teamem wspaniałe dwa tygodnie, będziemy mieli co wspominać. Dziękuję Markowi, całemu zespołowi i wszystkim kibicom – mówi Rafał Marton

Na tegorocznym Dakarze w klasie SSV było wiele okazji do świętowania sukcesów pod biało-czerwoną flagą. Oprócz świetnej postawy reprezentantów Energylandia Rally Team, powody do dumy dawała także załoga Aron Domżała/ Rafał Marton, która ukończyła rajd na 3 stopniu podium!

Udział w takim rajdzie to ogromne wyzwanie finansowe. Mecenasem tego sportu jest sieć stacji paliw MOYA, dzięki której zespół mógł wystartować w Arabii Saudyjskiej.

- Od początku rajdu Dakar załogi Energylandia Rally Teamu sprawują się naprawdę świetnie. Zarówno w oficjalnych przekazach jak i kuluarach mówi się o nich, że są sensacją rajdu. To umiejętności i pasje kierowców, ale i ogromne doświadczenie pilotów naszych załóg dają nam każdego dnia powody do dumy – mówił w trakcie Rajdu Dakar Filip Puchalski, dyrektor operacyjny marki MOYA, który towarzyszył zespołowi w Arabii Saudyjskiej.

Partnerami startu Energylandia Rally Team w Rajdzie Dakar 2021 były także Park Rozrywki Energylandia, GRIZZLY - Przyjazny Węgiel, Western Camp Resort, kluby Energy2000, Eurosport oraz radio RMF FM.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama