reklama

W piątek główna ulica w Wadowicach zamknięta. Będą kłaść asfalt

, Gospodarka, Wiadomości, 03.12.2020 10:40, PG
Ważne informacje dla kierowców.
W piątek główna ulica w Wadowicach zamknięta. Będą kłaść asfalt

Przebudowa głównej ulicy Wadowic (ul. Lwowskiej) wchodzi w decydującą fazę. Jak poinformowała ekipa budowlana, w piątek (04.12.) będą wylewać asfalt, przez co pojawią się jeszcze większe utrudnienia w ruchu. Najpewniej droga od skrzyżowania z dk28 do skrzyżowania z ul. Legionów i Poprzeczną będzie zamknięta. Kierowcy są proszeni o przeparkowanie samochodów po za wyznaczony teren.

To powinno zakończy pierwszy etap przebudowy ul. Lwowskiej. Z początkiem przyszłego roku rozpocznie się II etap przebudowy na odcinku od wadowickiego rynku do skrzyżowania ulicy Poprzecznej i Legionów.

Podczas prac wymieniono 50 – letnie rury znajdujące się pod drogą, wykonano przebudowę wodociągu oraz sieci elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych.

Wzdłuż drogi powstała ścieżka rowerowa. Ma być też specjalna stacja serwisowa. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku. Koszt inwestycji, którą realizuje gmina to ponad 14 mln zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy