reklama
reklama

Nowe mieszkania w Andrychowie? Teren po starej kotłowni na sprzedaż

Gospodarka, Wiadomości, 02.12.2020 20:00, PG
Teraz znajduje się tam prowizoryczny parking.
Nowe mieszkania w Andrychowie? Teren po starej kotłowni na sprzedaż

Jak zapowiedziano na wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, tak zrobiono. Burmistrz Andrychowa ogłosił przetarg ustny na sprzedaż terenu po starej kotłowni przy ul. Starowiejskiej w Andrychowie.

Nieruchomość ta składa się z trzech działek, które tworzą wspólnie kompleks o powierzchni prawie 0,2881 ha w kształcie zbliżonym do prostokąta. Cena wywoławcza wynosi 550 tys. zł. W planie zagospodarowania przestrzennego działka przeznaczona jest na zabudowę mieszkaniowo - usługową wielorodzinną.


Przypomnijmy, że W 2018 roku wyburzono starą kotłownię na rogu ulic: Starowiejskiej i Metalowców w Andrychowie. Jeszcze przed rozbiórką, w 2013 roku, w urzędzie padł pomysł, żeby wybudować w tym miejscu nowoczesne centrum kulturalno – edukacyjno - wystawiennicze: miała powstać galeria z pracowniami, warsztatami, kawiarnią. Zrobiono nawet w tej sprawie specjalne wizualizację. Jednak nic z tego nie wyszło. Kotłownię wyburzono a w jej miejscu powstał prowizoryczny parking.

Teraz władze gminy stwierdziły, że najlepiej będzie teren ten sprzedać prywatnemu inwestorowi. Jak powiedział na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Wojciech Polak firma, która jest zainteresowana kupnem tego terenu chce wybudować tam nowoczesny budynek wielorodzinny z podziemnym parkingiem.

A tutaj wizualizacja planowanej kiedyś galerii kultury:

To nowy pomysł na starą kotłownięA tak wyglądała stara kotłownia, na dzień przed jej wyburzeniem:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy