Kolejna akcja sióstr Klarysek. Tym razem na sprzedaż wystawiają instrumenty muzyczne

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.12.2020 12:00, PG
Siostry Klaryski sprzedają swoje rzeczy, by w ten sposób zebrać na dalszy remont klasztoru.
Kolejna akcja sióstr Klarysek. Tym razem na sprzedaż wystawiają instrumenty muzyczne

Siostry z Klasztoru Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach zapraszają do udziału w trzeciej części ich akcji wyprzedażowej. Siostry Klaryski sprzedają swoje rzeczy, by w ten sposób zebrać na dalszy remont klasztoru.

Wystawione na sprzedaż rzeczy pochodzą z minionej epoki i jak to określają siostry - są w stylu retro. Tym razem coś dla muzycznych koneserów. Do sprzedania są cytry, (jedna przedwojenna, produkcji niemieckiej), dwie gitary, skrzypce przedwojenne i drugie, z roku 1965 (oba instrumenty w futerałach) oraz harmonijka ustna Camping.

Dla tych co nie interesują się muzyką – siostry proponują inne ciekawe rzeczy tj.: obelin z Matką Boską Częstochowską, japońską makatkę z Matką Bożą, kałamarz w kształcie góralskiego kapelusza, drewniany kuferek, maszyny do szycia czy zestawy pocztówek.

Wszyscy zainteresowani zakupem mogą kontaktować się z siostrami pod numerem telefonu 33 845-21-46 lub za pośrednictwem poczty e-mail [email protected] Zdjęcia wszystkich przedmiotów dostępne są na stronie urzędu gminy Kęty.

Jednocześnie przypominamy, że datki na rzecz renowacji klasztoru można przekazywać elektronicznie lub osobiście, odwiedzając klasztor i składając ofiarę pod figurką Świętego Antoniego. Klasztor od 1988 roku jest wpisany do rejestru zabytków.

Dane do przelewów:

SS. Klaryski od Wieczystej Adoracji, ul. Kościuszki 6, 32-650 Kęty

Bank Polska Kasa Opieki

Numer: PL 73124011701111000024091064

Kod BIC Banku Pekao SA: PKOPPLPW

Poniżej zdjęcia niektórych przedmiotów:


źródło: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy