reklama

Tomasz Łysoń finalistą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

, Gospodarka, Wiadomości, 22.02.2022 11:40, INFORMACJA PRASOWA
Dzięki pasji do pszczół, Tomasz Łysoń zbudował firmę, która podbija obecnie międzynarodowy rynek pszczelarski.
Tomasz Łysoń finalistą konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Wśród uczestników konkursu EY Entrepreneur Of The Year Przedsiębiorca Roku znajdują się właściciele najlepszych polskich firm oraz czołowe autorytety świata biznesu. W skład Jury wchodzą niezależni przedstawiciele firm odnoszących sukcesy na globalną skalę. Najlepszy przedsiębiorca wybierany jest na podstawie takich kryteriów jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. Jak sama nazwa wskazuje, EY Przedsiębiorca Roku ma na celu wyróżnienie jednostki, człowieka biznesu, a więc wizjonera, lidera, a nie jego firmy.

Finalistą 19. edycji został Tomasz Łysoń, mieszkaniec gminy Andrychów, od 27 związany z branżą pszczelarską.

Przedsiębiorstwo Pszczelarskie założył w 1995 roku, kontynuując rodzinne tradycje sięgające od 1951 r. Firma mającą swoją siedzibę w Kleczy Dolnej zatrudnia obecnie ponad 250 osób. Marka Łysoń rozwija swoją działalność pszczelarską na wielu płaszczyznach. W 2004 roku, poszerzono działalność firmy o Gospodarstwo Pasieczne Łysoń, będące spółką Tomasza z siostrą Katarzyną. Przedsiębiorstwo Tomasza Łysonia, to nie tylko promocja pszczelarstwa, ale także mocny nacisk na wartość edukacji we współczesnym społeczeństwie.

W 2018 w siedzibie firmy, zostało uruchomione jedyne w Polsce Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia, które w multimedialny sposób zachęca i edukuje odwiedzających w tematyce pszczelarskiej. Firma Łysoń to także Fundacja Apikultura, której celem jest uświadomienie społeczeństwu roli pszczół w ekosystemie, promocja produktów pszczelich oraz wszelkiego rodzaju pomoc środowisku pszczelarskiemu. Poza pszczelarstwem największą pasją Tomasza jest klasyczna motoryzacja.

Produkowany przez firmę z Kleczy Dolnej asortyment stanowi obecnie 70% udziału w sprzedaży branżowej na polskim rynku. Przedsiębiorstwo jest dziś europejskim liderem w produkcji sprzętu pszczelarskiego. Działalność eksportowa to ok. 70% przychodów firmy we współpracy z ponad 70 krajami.

- Cieszy mnie to, że w Polsce i na świecie przybywa pasjonatów pszczół. Pszczelarstwo to sposób na realizację pasji, stylu życia, czy też pracy zawodowej. Przekrój społeczny ludzi zajmujących się pszczołami jest ogromny. Świadomość społeczeństwa, że pszczoły są ważne dla naszego ekosystemu jest coraz większa, między innymi dla świata biznesu, który w sposób odpowiedzialny pomaga pszczołom, np. poprzez zakładanie pasiek w miastach – mówi Tomasz Łysoń, finalista 19. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku w kategorii „Produkcja i usługi”, znajdując się tym samym w pierwszej 5 najlepszych przedsiębiorców w kraju.

Dodaje: - Moją dewizą życiową jest praca z pasją. To właśnie pasja do tworzenia i innowacyjność spowodowały rozwój mojej firmy. Zarówno relacje z pracownikami, klientami czy otoczeniem są dla mnie nadrzędną kwestią. Takie podejście skutkuje zawsze ich wielkim zaangażowaniem w budowanie firmy – mówi Tomasz Łysoń.


foto: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ernest, 22.02.2022 18:50

brawo tomasz 100 procent racji

tomasz, 22.02.2022 13:56

Dzięki pasji do pszczół.... i trzeba by dodać dzięki dziesiątkom wykorzystanych do granic możliwości pracowników...którzy pracują jak pszczoły.

bot, 22.02.2022 13:10

https://www.gowork.pl/opinie

slawek.n, 22.02.2022 12:57

Brawo. Oby więcej takich ludzi, inicjatyw i biznesów w naszych stronach!