reklama

Tauron będzie czynny w sobotę, ale tylko w jednym celu

, Gospodarka, Wiadomości, 25.11.2022 11:15, red
Właściciele małych firm mają ważny obowiązek do załatwienia, jeśli nie chcą płacić więcej za prąd.
Tauron będzie czynny w sobotę, ale tylko w jednym celu
Osoby prowadzące małe firmy i tzw. podmioty wrażliwe powinny do środy 30 listopada 2022 r. złożyć u swojego dostawcy prądu (najczęściej jest to Tauron) specjalne oświadczenie dotyczące maksymalnej ceny prądu. Kto tego nie zrobi, już od grudnia będzie miał znacznie wyższe rachunki za prąd.

Złożenie specjalnego oświadczenia to warunek, aby od 1 grudnia mali przedsiębiorcy mogli korzystać z maksymalnej ceny prądu wynoszącej 79 gr za 1 kWh. W przeciwnym razie zapłacą 2 zł za 1kWh. Kto nie zdąży do 30 listopada, może to zrobić później, ale za grudzień i tak zapłaci już więcej.


Oświadczenie można złożyć osobiście w Tauronie albo online, ale wiele osób stawia jednak na osobistą wizytę w Tauronie.

Z tego powodu w ostatnich dniach w punktach obsługi w klienta w Tauronie tworzą się kolejki.

TAURON uruchomił specjalną stronę internetową tauron.pl/ceny ze wzorem oświadczenia, instrukcją wypełnienia oświadczenia oraz listą odbiorców uprawnionych do skorzystania z maksymalnej ceny prądu wprowadzonej w ramach tzw. Tarczy Solidarnościowej.

Dodatkowo w najbliższą sobotę, 26 listopada wszystkie Punkty Obsługi Klienta TAURON będą otwarte od godz. 7 do godz. 15. Punkty działające w centrach handlowych będą czynne od godz. 9 do godz. 15. Tego dnia w POK realizowane będą tylko zadania związane z obsługą oświadczeń.

Klienci mogą uzyskać wsparcie również na infolinii Grupy TAURON – 32 606 0 606. Konsultanci będą odbierali telefony dodatkowo w sobotę od godziny 8 do 16, a w poniedziałek, wtorek, środę od 7.00 do 21.00.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy