reklama
reklama

Stary szpital do wyburzenia?

Gospodarka, Wiadomości, 08.07.2020 16:10, WB / GM
Nikt nie chce kupić, więc...
Stary szpital do wyburzenia?

Kilka lat temu w Wadowicach wybudowano nowy budynek Szpitala Powiatowego, do którego przeniesiono wszystkie oddziały ze starego budynku – przy ulicy Karmelickiej.

Od tej pory stary szpital stoi pusty i nie ma pomysłu na wykorzystanie tej nieruchomości. Nie ma też chętnych na zakup. W 2019 roku Starostwo Powiatowe próbowało sprzedać tylko część - dawny oddział zakaźny (za 5 mln zł). Nie było jednak chętnych, bo chodzi nie tylko o wysoki koszt zakupu, ale i koszt remontu.

Jak udało nam się dowiedzieć, Starostwo Powiatowe zamówiło ekspertyzę w sprawie ewentualnego remontu starego szpitala. W niej autorzy wskazują, że remont budynku może pochłonąć ponad 20 mln zł.

Póki co takich pieniędzy starostwo nie ma. Jak udało nam się dowiedzieć, całkiem prawdopodobna jest wersja, że stary szpital zostanie wyburzony i w ten sposób w centrum Wadowic „uwolniona” zostanie atrakcyjna działka, którą starostwo będzie mogło sprzedać.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 10.07.2020 12:09

Jestem przekonany, że rodzina Bobrowskich jest bardzo zadowolona z podjętej z inicjatywy wójta Żaka przez radnych uchwały. Ślą niskie ukłony za swoje 4 mln+++, które im się po prostu należały. Korzystając z okazji dziękują z góry wszystkim mieszkańcom Andrychowa za terminowe przekazywanie należnej raty.

",,**,,", 09.07.2020 18:16

Podobno kupi to burmistrz Żak ze swoimi radnymi. Skoro miliony idą na ruine bobrowskich to niech i idą na stary szpital. Jak szaleć to szaleć. Ruine bobrowskich nikt nie utrzyma, miliony gruuuuuuuuube wyrzucone w błoto!!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzeba było oddać właścicielom!!!

FeelFree, 09.07.2020 09:41

Nie zdziwiłbym się gdyby był już zdeklarowany kupiec na działkę w centrum i bliziutko szpitala. I ciekawe, co tam powstanie, może sklep, a może prywatna klinika? A 20 mln na remont to swoją drogą w Andrychowie się załatwia jednym głosowaniem radnych, i bynajmniej nie na remont szpitala. A być może już za kilka lat Wadowice będą zmuszone pewnie DPS, albo ZOL, albo inną użyteczną społeczeństwu placówkę, ale już niewątpliwie na peryferiach miasta, bo w centrum to tylko takie ładne rzeczy mogą być. A wracając na chwilę jeszcze do Andrychowa, spalarnie śmieci teraz taki ładne projektują, że na pewno się w centrum miasta zgrabnie wkomponuje, burmistrz Żak Wam opowie jak się składa wniosek do Marszałka.