reklama

Śmieci w górę a worki coraz mniejsze?

Gospodarka, Wiadomości, 03.05.2022 19:40, DK
Jeden z mieszkańców Andrychowa wysłał na redakcyjną skrzynkę zdjęcie worka na śmieci z 2021 roku oraz 2022.
Śmieci w górę a worki coraz mniejsze?
Od stycznia 2022 roku stawki za wywóz śmieci w gminie Andrychów wzrosły: po podwyżce jest to 26,5 zł od osoby miesięcznie (w 2021 roku- 24 zł). Ulga na kompostownik zmalała i wynosi dwa złote. Mimo wszystko jest to jedna z niższych kwot w regionie. Dla porównania mieszkańcy gminy Osiek - muszą płacić już 36 zł od osoby na miesiąc.


Tymczasem jeden z mieszkańców Andrychowa wysłał na redakcyjną skrzynkę zdjęcie worka na śmieci z 2021 roku oraz 2022. Widać na nich ogromną różnicę w szerokości worka. Worki na odpady są zatem mniejsze?

Nic bardziej mylnego. Jak informują nas pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie: - Worki owszem zmieniły swoje wymiary, jednak objętość pozostała ta sama i wynosi niezmiennie 120 litrów.

W ubiegłym roku opisywaliśmy sytuację w Kęckim przedsiębiorstwie komunalnym KOMAX. Tam zmniejszono objętość worków, aby odciążyć pracowników.

- Jaka był przyczyna, że dopuściliśmy worki mniejsze? Przede wszystkim wynikało to ze skarg pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego Komax, że te worki są bardzo ciężkie, a oni nie przerzucają ich dziennie dwadzieścia czy trzydzieści, lecz setki. Nie byli fizycznie w stanie tego robić. Dlatego rada podjęła uchwałę, którą dopuściliśmy możliwość stosowania mniejszych worków – informował Włodzimierz Bujarek, dyrektor Wydziału Środowiska i Przedsiębiorczości.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jasiekm, 03.05.2022 21:47

No i co z tego, że worki są mniejsze? Przecież opłata jest stała niezależnie od ilości oddawanych worków.