reklama

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Andrychowie [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 03.05.2022 12:05,
W Andrychowie, jak zwykle, odbyły się konkurencyjne obchody.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Andrychowie [FOTO]
We wtorek w Polsce obchodzona jest 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Andrychowie, jak zwykle, odbyły się konkurencyjne obchody.

Jedne zorganizowano w parafii św. Macieja.

Osobne obchody rocznicy konstytucji zorganizowały władze miasta - z mszą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Stanisława BM w Andrychowie.

Zobaczcie nagrania i zdjęcia.Miejskie obchody

Parafia św. Macieja

foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamil, 03.05.2022 21:03

za to z tego co widzę piękne uroczystości zorganizował urząd miasta

kamil, 03.05.2022 21:00

Nie od dziś wiadomo że parafia w centrum to przytułek dla pisowców

Zakolog, 03.05.2022 19:59

Tomeczku nasz drogi, jeśli ten pochód, był marszem beneficjentów żakoizmu gospodarczego, widzialnym znakiem poparcia dla Twojego programu społecznego ekonomicznego, to możecie się z Mirusiem już pakować. I nie zapomnijcie powiedzieć Romkowi, Staszkowi i swoim Złotym Bażantom*, że to jest już koniec ! * To ostatnie pojęcie mam nadzieję, że wyjaśni Wam wybitny popularyzator Wikipedii redaktor Nycz, wraz z podaniem i objaśnieniem kontekstu historycznego w którym ono powstało.

cath, 03.05.2022 19:27

Tak kochani dyskutanci .Jak widze dominuje płeć męska.Ja na zdjęciach z parafii św.Macieja widze tez osoby hmm o wątpliwej moralności i co? .Konstytucja 3 Maja gwarantowała wolność i równość a kobiety protestowały bo chciano im to zabrać . PIS jak życie pokazuje ma gdzieś prawo i konstytucję .

leon, 03.05.2022 16:22

proboszcz na osiedlu wie dobrze że Pani Dorota była aktywnym uczestnikiem Strajku Kobiet, wie że jej udział w manifestacji popierał (lajkował) burmistrz, wiceburmistrz oraz radni którz gościli dziś u niego w kościele. Po prostu GOSĆ ZMĄDRZAŁ, WIE KTO W GMINIE RZĄDZI I Z KIM TRZEBA SIĘ TRZYMAĆ. Proste przypały od ex mokrej włoszki i pisuary??????

szppp, 03.05.2022 16:17

swoją drogą dla wielu to zwyczajnie żadna przyjemność modlić się razem z uczestnikami Strajku Kobiet jako gwiazdami w kościele. Dlatego poza tymi którzy muszą, czują przymus albo popierają tę ekipę wielu wybrało inne miejsca na modlitwę dziś. Proste?? Zakładam też że proboszcz na osiedlu nie wiedział jakie tuzy Strajku Kobiet gościł w pierwszych szeregach bo inaczej to... dramat

szppp, 03.05.2022 16:13

jak już to konkurencję ekipie Żaka zrobiły wszystkie parafie bo wszędzie były msze dla Ojczyznę w takim dniu :) Niewiarygodne że można beczeć bo ludzie wybrali inne miejsca niż to wskazane przez ekipię Żaka żeby pomodlić się

kaczor, 03.05.2022 16:02

nie od dziś wiadomo też że żakolandia dzieli, kłamie i kupuje dziennikarzy. Szkoda czasu na kolejne jej żale że nie wszystkich da się kupić i zmusić do bywania tam gdzie ona chce :)

kaczor, 03.05.2022 16:00

rozumiem że 11 radnych od Żaka i on sam może wymyśleć wszystko, nie tylko gigantyczny dług gminy. Ale msze (konkurencja jakby to płakał jeden redaktor) to dziś były wszędzie. Tak więc poza tymi którzy chcieli w kościele na osiedlu być razem z Dorotką jaka brylowała na Strajku Kobiet domagającym się aborcji na życzenie i radnymi i naszym "wicewójtem" którzy ją w tym popierali, każdy spędzał czas jak chciał. Czyli niekoniecznie jakby chciała ekipa andrychowskiego Dyzmy :)

kaczor, 03.05.2022 15:54

nie od dziś na świecie wiadomo że żakolandia dzieli kłamie i kuuje dziennikarzy

tomekx, 03.05.2022 14:47

Nie od dziś wiadomo że proboszcz politykuje

marcinmad, 03.05.2022 12:45

Ludzie modlili się także na wioskach. To żadna konkurencja tylko obyczaj że w każdej parafii są Msze 3 maja. Pan Babski i reszta może pójść gdzie chce ale ludzie mogą modlić się i organizować obchody gdzie chcą. Albo jechać na molo do Osieka, iść nad staw itd. Nic zadnym władzom świeckim do tego. Nie ma powodów żeby władze czy podporządkowane im media beczaly z tego powodu????