reklama

Skończy się dramat mieszkańców zalewanej części miasta

Gospodarka, Wiadomości, 01.10.2021 16:45, eł

Około tysiąca osób regularnie zmaga się z żywiołem.

Skończy się dramat mieszkańców zalewanej części miasta

W części Wadowic sąsiadującej z Gorzeniem mieszkańcy regularnie zmagają się z jednym z żywiołów. Ilekroć niebo zasnuwa się chmurami, pełni obaw sprawdzają prognozy pogody. Wystarczy bowiem pół godziny intensywnego deszczu, by ich posesje zaczęły wyglądać niczym stawy.

Ludzie z tej części miasta od lat apelują do magistratu o rozwiązanie tego problemu. Wygląda na to, że w końcu się tego doczekają. Jak zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, poczynione już zostały pierwsze kroki na drodze do budowy odwodnienia, które sprawi, iż deszczówka nie będzie zbierała się na ulicach i posesjach.

- Bez wątpienia będzie to duże przedsięwzięcie. W pierwszej kolejności potrzebny jest projekt techniczny. Pieniądze na jego wykonanie właśnie zabezpieczyliśmy w budżecie. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg i jeszcze w tym roku powinniśmy podpisać umowę z wykonawcą – informuje Bartosz Kaliński. Jak dodaje, z problemem podtapiania posesji boryka się około tysiąca osób w tej części miasta.

Foto: Facebeook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy