reklama

Ścieżka rowerowa do remontu. Powstała zaledwie 7 lat temu

Gospodarka, Wiadomości, 16.08.2021 18:00, eł

W przyszłości stanie się ona częścią trasy VeloSkawa.

Ścieżka rowerowa do remontu. Powstała zaledwie 7 lat temu

Ścieżka pieszo-rowerowa z Wadowic do Jaroszowic-Zbywaczówki zostanie niebawem zmodernizowana. Nawierzchnię z tłucznia zastąpi gładsza i trwalsza asfaltowa. Cztery firmy ubiegały się o przeprowadzenie tej inwestycji.

Samorząd gminy Wadowice pozyskał na realizację tego zadania dwie dotacje w łącznej wysokości 1,6 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, reszta to dofinansowanie przyznane przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

Ścieżka powstała 7 lat temu i ma nawierzchnię tłuczniową, która nie jest już w najlepszym stanie. Ale modernizacja dróżki jest konieczna również dlatego, że w przyszłości stanie się ona częścią znacznie dłuższego szlaku VeloSkawa, który poprowadzi z Suchej Beskidzkiej do miejscowości Hutki w powiecie olkuskim. W przyszłym roku ma zostać wybudowany kolejny, 2,5-kilometrowy odcinek tej trasy, który pozwoli dojechać od istniejącej ścieżki do zapory w Świnnej Porębie.

Do przetargu na modernizację szlaku z Wadowic do Jaroszowic-Zbywaczówki przystąpiły cztery firmy. Najbardziej korzystną pod względem finansowym złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe Drog-Bud ze Spytkowic (opiewającą na nieco ponad 1,5 mln zł), zaś najdroższą frima Wikos Fresh z Babic (przeszło 2,3 mln zł).

Wykonawca inwestycji będzie miał 90 dni na przeprowadzenie inwestycji. Polega ona między innymi na uzupełnieniu istniejącej podbudowy do 10 cm na całej powierzchni szlaku, wbudowaniu obrzeży betonowych oraz ułożeniu nawierzchni z masy bitumiczno-asfaltowej. Firma Drog-Bud musi też wykosić pobocza po obu stronach dróżki oraz wykonać pionowe i poziome oznakowanie szlaku. Wzdłuż wyremontowanej ścieżki staną nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 16.08.2021 17:32

Najlepsze są ścieżki z czerwonego asfaltu.