reklama

Nowe Centrum Kultury zdobi zwierciadło odbijające krajobraz

, Gospodarka, Wiadomości, 15.08.2021 13:40, eł

Taki nowoczesny obiekt stanął kilka kilometrów od centrum Suchej Beskidzkiej.

Nowe Centrum Kultury zdobi zwierciadło odbijające krajobraz

Funkcjonalny i oszczędny w formie – taki miał być powstający w Makowie Podhalańskim budynek Podbabiogórskiego Centrum Kultury. To drugie na pewno udało się osiągnąć. Główną ozdobą surowej bryły obiektu jest przeszklona część elewacji południowo-zachodniej, przewidziana jako zwierciadło odbijające malownicze widoki.

Jego budowa ruszyła w maju 2019 roku, a teraz zakończył się już drugi jej etap, w czasie którego wykonano prace związane z montowaniem elewacji z płyt kompozytowych, zewnętrznych drzwi i okien oraz instalacji odgromowej. Wykonała je firma TMT Wadowice za ponad 1,2 mln zł. Na ten cel samorząd makowskiej gminy pozyskał 550 tys. zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Obiekt ma dwie kondygnacje, wysokość 9,5 m, a powierzchnię użytkową 1 168,5 m2. Główną część budynku ma zajmować scena z widownią na 280 miejsc, foyer i szatnią. Jednak w obiekcie przewidziano również szereg pomieszczeń na cele biblioteczne, kawiarniane i magazynowe. Na obu kondygnacjach będą znajdowały się łazienki. Sama scena ma być wykorzystywana nie tylko w czasie koncertów lub spektakli. Ma służyć również do ćwiczeń lokalnym zespołom oraz do prowadzenia zajęć tanecznych. Salę widowiskową można będzie również zaadaptować na kinową.

Budynek mieści się przy ulicy Jodłowej. Obok zostanie wykonany parking oraz plac przeznaczony na plenerowe wystawy lub ustawienie mobilnej, letniej sceny z widownią. Wokół nie zabraknie ozdobnej roślinności. A wisienką na torcie ma być fontanna przed wejściem głównym.Foto: UM w Makowie Podhalańskim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy