reklama
reklama

Są konkrety w sprawie budowy nowej obwodnicy w Kętach

Gospodarka, Wiadomości, 05.09.2019 19:10, red
Są konkrety w sprawie budowy nowej obwodnicy w Kętach

Jak już pisaliśmy, kilka dni temu podjęta została decyzja o dotacjach dla samorządów z tzw. Fundusz Dróg Samorządowych. Gmina Kęty dostała sporo pieniędzy – 3,8 mln zł dotacji, a całkowity koszt projektu to 6,3 mln mln.

Jak informują kęckie władze, pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kęckiej obwodnicy od ronda przy ul. Mickiewicza do ul. Staszica. Prace zakładają budowę drogi wraz z oświetleniem LED, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Inwestycja ma być realizowana w ciągu 2 lat. To od wielu lat obiecywana inwestycja. Do tej pory nie była realizowana m.in z powodu dużego zadłużenia gminy.

Plan zakłada, że w tym roku gmina skompletuje niezbędne dokumenty i ogłosi przetarg. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, wybrany zostanie wykonawca, budowa ruszy jeszcze w tym roku.

- Budowa obwodnicy jest kolejną obietnicą wyborczą, którą realizuję. Otrzymaliśmy dofinansowanie, które pokazuje, że na szczeblu samorządowym liczy się dobra współpraca, a nie podziały polityczne, a tą inwestycją pokazujemy, że da się wspólnie realizować ważne dla naszego regionu zadania – mówi burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

foto: UG Kęty
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

budyn77, 06.09.2019 13:33

Czy to oznacza że Kęty mają ogromne długi i mają 4 obwodnice a Andrychów również ma ogromne długi a ma tylko jedną obwodnicę (w dodatku bez ścieżki rowerowej)?!!! Brawo wójt Zak!

ulubieniec, 06.09.2019 10:02

"Do tej pory nie była realizowana m.in z powodu dużego zadłużenia gminy." Czy to oznacza, że kęcki PSL doprowadził do obniżenia zadłużenia gminy ? A może rozpoczęto realizację tej inwestycji nie zważając na zadłużenie gminy, i tym samym drastycznie go powiększając ?

budyn77, 05.09.2019 20:48

Czwartą obwodnicę budują dopiero w Kętach? Bez jaj! W Andrychowie wójt Zak przez 10 lat swojej kadencji wybudował już osiem obwodnic! A to nie jest jego ostatnie słowo! Brawo wójt Zak!