reklama
reklama

Rusza remont sfuszerowanego boiska

Gospodarka, Wiadomości, 16.08.2021 16:38, eł
Wybudowano je w 2018 roku, a już w kilka miesięcy później nie nadawało się do grania.
Rusza remont sfuszerowanego boiska

W Kętach niespełna trzy lata temu zakończyła się przebudowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ulicy Sobieskiego, potocznie zwanego kortami. Prace kosztowały 4,5 mln zł, a w ich ramach powstało pięć boisk. Jedno z nich okazało się jednak kompletną fuszerką. Teraz rusza jego remont.

Chodzi o boisko do koszykówki o nawierzchni mineralno-żywicznej, która okazała się wyjątkowo nietrwała. Wkrótce po udostępnieniu obiektu uległa uszkodzeniom, które praktycznie uniemożliwiały bezpieczną grę. Wykonawca, w ramach gwarancji, dokonał w 2019 roku jej napraw, które jednak niewiele dały. Kolejne wezwań do usunięcia usterek zignorował. Tymczasem boisko praktycznie nie nadaje się do użytku.

W końcu samorząd gminy Kęty zdecydował się wyłonić wykonawcę zastępczego, aby jak najszybciej dokonać napraw. Zamierza też dochodzić swoich praw do sfinansowania remontu w ramach gwarancji. Modernizacja rozpocznie się jutro (17 sierpnia) i potrwa do końca miesiąca.


Foto: UG Kęty

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 16.08.2021 22:19

A co z kałużą tworzącą się za płotem, na ulicy Legionów, podczas nawet niewielkich opadów deszczu ? Kałuża jest wielkości wspomnianego boiska, więc pewnie nie umyka uwadze tak błyskotliwej władzy ;-)