Remont Białej Drogi. Kierowcy czekali na to od dawna

, Gospodarka, Wiadomości, 09.12.2019 19:10,
Stary asfalt jest zdzierany.
Remont Białej Drogi. Kierowcy czekali na to od dawna

Od dwóch tygodni trwa remont Białej Drogi na odcinku Andrychów - - Wieprz - Nidek. Najpierw prace będą wykonywane od strony Wieprza.

Remont tej dziurawej drogi to koszt aż 13 930 000, 00 zł, z czego 7,3 mln zł powiat pozyskał ze środków unijnych a resztę dołożyły gminy: Wieprz, Andrychów oraz powiat z własnego budżetu. Zakończenie remontu zaplanowano na grudzień 2020 roku.

W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 4 km traktu (1,3 km w gminie Andrychów i 2,7 km w gminie Wieprz). Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie.

To jest jedna z największych w historii powiatu wadowickiego jednorazowa przebudowa drogi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 10.12.2019 09:34

Tylko nie zapomnijcie wsadzić tysiąca studzienek w nową drogę... I jeszcze tak jak zwykle ze trzy centymetry poniżej asfaltu...

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.12.2019 17:41

Bardzo sie ciesze