Burmistrz chce obniżyć opłatę za wywóz śmieci, ale i tak będzie drogo

, Gospodarka, Wiadomości, 09.12.2019 16:00, red
Decyzja należy do radnych.
Burmistrz chce obniżyć opłatę za wywóz śmieci, ale i tak będzie drogo
Jak już informowaliśmy, burmistrza Zatora Mariusz Makuch skierował na listopadowe obrady Rady Gminy projekt uchwały w sprawie podwyżki cen śmieci: z 11 za 28 zł od osoby miesięcznie. To byłaby najwyższa cena w okolicy i prawdziwy szok dla mieszkańców.

Ostatecznie burmistrz – pod naciskiem mieszkańców i radnych - podjął decyzję o wycofaniu uchwały z porządku obrad. Zapowiedział, że urzędnicy jeszcze raz przeanalizują dokładnie sytuację, poszukają ewentualnie oszczędności i zaproponują ewentualnie niższą cenę.

I taka propozycja jest - będzie analizowana we wtorek podczas nadzwyczajnych obrad Rady Gminy. Burmistrz proponuje podwyżkę opłaty z 11 na 22 zł od osoby miesięcznie (przy segregacji odpadów, a segreguje większość mieszkańców).

Dodatkowo burmistrz proponuje ulgę w postaci 1 zł rabatu od osoby miesięcznie - jeśli na posesji jest kompostownik.

Decyzja należy do radnych.

Ostatnie tygodnie upływają w gminach na podwyższaniu cen za wywóz śmieci. W Andrychowie cena została podwyższona z 15 zł na 20 zł, w Kętach z 14 zł na 22 zł, a w Wieprzu z 13 na 20 zł.

Na razie najtaniej jest w Wadowicach, gdzie nowa stawka za wywóz śmieci wynosi 14 zł, ale Wadowice jako jedyna gmina w okolicy jest współwłaścicielem wysypiska odpadów – w Choczni.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy