Przy liceum powstanie nowa sala gimnastyczna, a co z wielką halą obiecywaną przez burmistrza?

, Gospodarka, Wiadomości, 03.06.2020 16:15, red
Mamy dobre i złe informacje.
Przy liceum powstanie nowa sala gimnastyczna, a co z wielką halą obiecywaną przez burmistrza?
Nie ma co ukrywać, ze Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie było w ostatnich latach szkołą bardzo słabo doinwestowaną w porównaniu z innymi szkołami w Andrychowie. Powoli zaczyna się to zmieniać. W tym roku kostką wyłożono wielki plac na wewnętrznym dziedzińcu liceum.


Są kolejne plany inwestycyjne i to za grube miliony! Władze powiatu wadowickiego, pod który podlega andrychowski ogólniak, przymierzają się do budowy nowej sali gimnastycznej przy tej szkole.

Prawdopodobnie do końca tego roku gotowa będzie dokumentacja techniczna obiektu, a optymistyczny plan zakłada, że budowa rozpocznie się w przyszłym, albo w 2022 roku.

Póki nic nie wiadomo na temat obiecywanej od wielu lat przez władze Andrychowa budowy nowej hali sportowej w Andrychowie, która miała powstać przy ulicy Dąbrowskiego.

Pod koniec ub. roku ogłoszono nawet przetarg na projekt takiej hali, w tegorocznym budżecie przeznaczono na ten cel 360 tys. zł, ale na początku tego roku przetarg został unieważniony. Pieniądze zamiast na projekt sali poszły na dofinansowanie elektrociepłowni.

- Traktujemy każdą inwestycję jako ważną, ale dzisiaj ważniejsze są sprawy bezpieczeństwa energetycznego niż inwestycje sportowe - mówił na początku roku wiceburmistrz Andrychowa Mirosław Wasztyl.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 03.06.2020 17:16

Przypomnę że Mirosław Wasztyl jest członkiem rady nadzorczej elektrociepłowni.