reklama

Kontrowersje wokół budowy nadajnika sieci Play w gminie Andrychów

, Polityka, Wiadomości, 02.06.2020 20:20, PG
To dopiero początek walki mieszkańców z inwestorem i urzędniczymi procedurami.
Kontrowersje wokół budowy nadajnika sieci Play w gminie Andrychów

Kilka dni temu pisaliśmy o wznowieniu postępowania w sprawie uzyskania pozwolenia na budowę nadajnika w Rzykach. Wznowienie to wywalczyli sami mieszkańcy os. Polaki i Kierczaki, którzy ostro sprzeciwiają się tej inwestycji, obawiając się o swoje zdrowie. Nową decyzję w sprawie pozwolenia na budowę starosta ma podjąć do końca lipca, ale być może będzie ona wcześniej. Mieszkańcy dopatrują się nieprawidłowości w uzyskaniu przez inwestora pozwolenia na budowę. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Jednak mimo to budowa wcale nie stanęła.

z relacji mieszkańców wynika, że właśnie doprowadzany jest prąd do całej stacji bazowej. - Dlaczego nie wstrzymano budowy? – oburzają się mieszkańcy, którzy dwa razy wnosili zażalenie i wniosek o wstrzymanie robót do czasu wyjaśnienia sprawy. Nie zostało to wzięte pod uwagę.

Jak przekazuje nam wicestarosta Beata Smolec, obecnie sytuacja wygląda tak, że strony które wnioskowały o wznowienie postępowania, mogą zapoznać się z aktami sprawy oraz składać wnioski i swoje dowody. Dopiero potem starosta podejmie decyzje o wstrzymaniu decyzji o pozwoleniu na budowę, bądź odmówi jej wstrzymania.

Poniżej informacja wicestarosty Beaty Smolec na ten temat:


Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Michał Kwarciak poinformował nas, że jego kontrola na miejscu budowy odbyła się jeszcze przed pandemią i wtedy żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono, i nie ma też żadnych podstaw do tego aby teraz wstrzymać budowę. Kroki w tej sprawie będzie można podjąć dopiero po decyzji starosty. Jeśli starosta uzna, że pozwolenie na budowę jest nieważne, to trzeba będzie szukać przyczyn nieważności pozwolenia.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

waldemar231, 03.06.2020 11:10

W centrum to mniej razi, zagospodarowanie jako tako też zamknięte. Tam masz słup w szczerym polu i pełno widokowych działek które mógłbyś sprzedać za ładne pieniądze... Mógłbyś... Bo po takiej instalacji nie sprzedasz nikomu... I tu jest moim zdaniem sedno

bracki7, 03.06.2020 10:07

Powiedzcie mi jak to jest, że mieszkańcy wsi burzą się, że mają nadajnik na jakiejś górce w okolicy a nie mają nic przeciwko, jak podobny nadajnik mają na wieży kościoła w środku wsi?