Przedsiębiorcy z Andrychowa apelują do samorządowców o pomoc

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.03.2020 10:40, GM
Zamieszczamy komunikat w tej sprawie.
Przedsiębiorcy z Andrychowa apelują do samorządowców o pomoc
Przedsiębiorcy z Andrychowa skierowali do władz lokalnych list otwarty. Podkreślają w nim trudną sytuację, w jakiej się znaleźli. Składają też pewne postulaty.

Poniżej zamieszczamy treść tego apelu:

"Apel Przedsiębiorców Gminy Andrychów do Władz Miejskich i Powiatowych
"Andrychów Wspiera Swoje Firmy''

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak

Starosta Powiatu Wadowickiego Eugeniusz Kurdas

Przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Roman Babski

Radni Rady Miejskiej w Andrychowie

Przedsiębiorcy z terenu Gminy Andrychów zwracają się z dramatyczną prośbą do Władz Miasta Andrychowa o wsparcie i pomoc w sytuacji nadzwyczajnej jaką jest pandemia Koronawirusa dotykająca cały obszar naszego kraju, europy oraz świata.

W obecnej sytuacji jaka panuje w gospodarce zastój w wielu branżach oraz barak klientów, co wiąże się z decyzją rządu o wprowadzenia stanu epidemiologicznego na terenie całej Polski jesteśmy zmuszeni wystosować Apel do najwyższych Władz Miasta o pomoc małym i dużym przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na ternie naszej gminy.


Zwracając z apelem: postulujemy i prosimy władze miejskie o wsparcie i pomoc w możliwy i konstruktywny sposób, realny dla budżetu gminy.

Nasza sytuacja obecnie jest dramatyczna. Utrata możliwości zarobkowania przekłada się na realną sytuację kadrową, utrata klientów powoduje iż nasze opłaty wobec :- gminy, tj. czynszów, podatków gruntowych i innych będzie generować zadłużenie.
W obecnej sytuacji będziemy zmuszeni do podjęcia skrajnych decyzji kadrowych wobec naszych pracowników a sami jako właściciele, dzierżawcy, i najmujący staniemy w obliczu bankructwa!

Zwracamy się zatem z Apelem! do Burmistrza Andrychowa, Przewodniczącego Rady Miejskiej i wszystkich Radnych Gminy Andrychów a także do Starosty Powiatu Wadowickiego o wdrożenie wzorem Tarczy Ochronnej Rządu. Gminnego Zabezpieczenia i Pomocy Doraźnej w chwili panującej pandemii dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Andrychów.

Zwracamy się z prośbą do władz miejskich i powiatowych:

Zawieszenie na czas określony porozumieniem czynszów dot. lokali gminnych i powiatowych gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza.
Zawieszenia lub za porozumieniem stron obniżka podatków gruntowych dla firm z gminy Andrychów.
Zawiadomienie instytucji rządowych tj. Wojewodę, Urząd Rady Ministrów, Premiera o powyższych działaniach i sytuacji przedsiębiorców Gminy Andrychów."

Również Wadowickie Koło Stowarzyszenia Koliber wystosowało podobny apel do burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Więcej na ten tema tutaj: link

Kilka dni temu pisaliśmy, że w Andrychowie władze zastanawiają się jeszcze nad tego rodzaju pomocą, a brane jest pod uwagę zwolnienie z opłat za wynajem np. na jeden miesiąc dla przedsiębiorców. A czy firmy dostaną w ogóle taką pomoc - tego jeszcze nie wiadomo. Z pewnością informacje na ten temat znajdziecie na mamNewsa.pl


Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 25.03.2020 19:51

Uczciwie dorabiający się przedsiębiorcy dadzą radę,natomiast firmy typu tanio kupił -drogo sprzedał ,będą najwięcej płakać o pomoc z przyzwyczajenia. Zresztą zobaczycie to w komentarzach z ok. 2 godz.

Zakolog, 25.03.2020 15:50

Szanowni Przedsiębiorcy – nasza middle class, będąca źródłem nadziei i pomyślności wszelakiej, dbającą z wielką troską o naszą egzystencję ekonomiczną i rozwój osobisty. Bardzo cenimy Waszą wrażliwość społeczną i szacunek, jaki zawsze okazywaliście swoim pracownikom. Dlatego uprzejmie informujemy Was, iż zgodnie z art.1 Ustawy o samorządzie gminnym, Gminę z mocy prawa tworzą wszyscy mieszkańcy i to do nich powinniście wznosić swoje pieśni błagalne ! Przewodniczący czy Burmistrz są tylko organami reprezentującymi wspólnotę samorządową, a pomijając ją popełniacie faux pas. Co do meritum Waszego apelu, wszyscy jedziemy na jednym wózku i wszystkich dotknie ta zaraza, dlatego proponuję zwrócić się do „niewidzialnej ręki rynku” i czekać na jej zbawienne działanie. Dotychczas przecież nigdy Was nie zawiodła i bezgranicznie jej ufaliście.