reklama

Pomost spacerowy na stawie, kajaki, ścieżki rowerowe...

, Gospodarka, Wiadomości, 15.10.2019 07:40, PG
Pańska Góra i Staw Anteckiego mają zyskać nowe oblicze.
Pomost spacerowy na stawie, kajaki, ścieżki rowerowe...

Zaniedbany Staw Anteckiego, kiedyś będący zbiornikiem dostarczającym wodę do pobliskiego młyna, ma całkowicie zmienić swoje oblicze. Dziś to zaniedbane miejsce wraz z całą Pańską Górą ma zostać zrewitalizowane. Burmistrz jednak obiecuje, że nie będzie dużej ingerencji w przyrodę.

Zbiornik ma zostać wybudowany na nowo (został zalany podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku), a Pańska Góra ma być odpowiednio zagospodarowana.

Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie. Nastąpi też demontaż istniejącego ogrodzenia Ogródków Działkowych i jego budowa w zupełnie nowej lokalizacji. Wykarczowany zostanie także „Sad”, ale powstaną nowe nasadzenia. Wybudowane zostaną groble, na których także będzie trasa pieszo-rowerowa.

Dużą atrakcją będzie też, na pewno, pomost spacerowy. Ma być zielona strefa rekreacji i wypoczynku dla dorosłych oraz urządzenia zabawowe dla dzieci.

Dodatkowo nowy zbiornik ma pełnić funkcję retencyjne.

Samo stworzenie tego wszystkiego ma potrwać 2,5 roku. Urząd ogłosił przetarg w formie „zaprojektuj-wybuduj".

Gmina pozyskała na ten cel 12 mln zł dotacji.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dudek, 15.10.2019 13:00

Plany, plany plany...................inne miasta realizują drogi, obwodnice, parki a w Andrychowie tylko rysunki się pokazuje a w mieście bieda z nędzą kuje po oczach na każdym kroku. Ostatnio rysuneczki galerii teraz staw, a dróg jak nie było tak nie ma. O przepraszam kawałek zrobili ale się zapadł. Taka już andrychowska władza. ale czego można się innego było spodziewać. Demokracja to demokracja. Może następnym razem lepiej wybierzecie.

glowa, 15.10.2019 10:16

A świstak siedzi i zawija te sreberka...