reklama

Pieniądze na dodatek są, wypłat na razie nie będzie! [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 22.09.2022 11:26, GM
Najpierw spóźniał się rząd, ale władze gminy też mają czas....
Pieniądze na dodatek są, wypłat na razie nie będzie! [AKTUALIZACJA]
Najpierw z przekazaniem pieniędzy na wypłatę tzw. dodatku węglowego spóźniał się rząd. Po wielu medialnych interwencjach, w końcu w środę (21.09) poprzez Małopolski Urząd Wojewódzki pieniądze wpłynęły na konta małopolskich gmin. W zasadzie jak najszybciej powinny rozpocząć się wypłaty. Nie ma co ukrywać, wobec szalejącej drożyzny, wielu rodzinom brakuje pieniędzy na zakup opału.

W Andrychowie, jak się okazuje, dodatek węglowy będzie wypłacany najwcześniej za tydzień. Dopiero bowiem w czwartek 29 września planowana jest sesja Rady Miejskiej, podczas której radni podejmą uchwałę o wprowadzeniu funduszy na dodatek węglowy, które już są na koncie gminy, do budżetu gminy. Kiedy formalności stanie się zadość, wypłaty będą mogły być realizowane. Taką informację przekazuje organ prasowy władz Andrychowa - nowiny andrychowskie.


To dziwne, zwłaszcza że w każdej chwili można zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej. Nawet w trybie online, podczas której radni mogą "klepnąć" uchwałę i po kilku minutach sprawa byłaby błyskawicznie załatwiona. Takie sesje odbywały się już wielokrotnie w pilnych sprawach. Ale najwyraźniej ta nie jest pilna.

Dodajmy, że Andrychów na wypłatę dodatku węglowego dostał 11 169 000 zł. Na pieniądze czeka kilka tysięcy rodzin.

Szybciej działają np. w Kętach, gdzie taka właśnie pilna sesja Rady Miejskiej (w celu przyjęcia do budżetu gminy pieniędzy na dodatek węglowy) odbędzie się już w piątek 23 września. Co ciekawe, sesję w Kętach, na wniosek burmistrza Krzysztofa Klęczara, zwołał przewodniczący kęckiej Rady Miejskiej Marek Nycz. Ten sam Marek Nycz, który kieruje także samorządowymi Nowinami w Andrychowie i ogłosił w nich w czwartek, że w Andrychowie mieszkańcy muszą poczekać jeszcze tydzień na decyzję radnych.

Da się?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 22.09.2022 17:03

@Feel Free - widzę, że przez cały dzień Romuś wraz z panią skarbnik nie byli wstanie uzupełnić porządku obrad o przyjęcie pieniędzy do budżetu gminy. Najwyraźniej mają to w d.... Na sesji pani skarbnik złoży wniosek o wprowadzenie 11169000,00 złotych dodatku węglowego i przy okazji ze dwie bańki dodatku biznesowego dla AEC i Mirków dwóch, co by chłopakom na premie starczyło. Radna Alicja kolejny raz będzie miała dylemat, dać okraść Gminę na dwie bańki, ale wypłacić ludziom po te 3 tysie, czy wstrzymać wypłaty i ocalić budżet Gminy ?

Feel Free, 22.09.2022 13:20

https://andrychow.esesja.pl/posiedzenie/fedee44c-186a-4

lojzek, 22.09.2022 11:48

Pytanie do Urzędu: Co z odsetkami od przyznanego dodatku.Przecież decyzje już niektórym gospodarstwom wydano, a prawo z chwilą złożenia było do 30 dni.

Zakolog, 22.09.2022 11:09

W imieniu jedenastu radnych klubu „Nasza Dola Andrychów” plus Maciuś Kobielus – o ile się nie pomyli, zgłaszam wniosek formalny, o natychmiastowe przerwanie dyskusji i przegłosowanie przekazania całości dodatku węglowego na rzecz Andrychowskiej Elektrociepłowni, z jednoczesnym zobligowaniem ZGK Andrychów do dostarczania gorącego popiołu mieszkańcom niepodpiętym do sieci AEC, przy okazji odbioru śmieci w ramach realizacji pilotażu „Spalarnia+”. Gorący popiół jest wystarczającym i ekologicznym nośnikiem energetycznym do ogrzania prywatnych domów w czasie nadchodzącego kryzysu. Z poważaniem Wasza Ewa.