reklama

Do końca roku utrudnienia na Świerkowej

, Gospodarka, Wiadomości, 22.09.2022 10:05, foto: Archiwum
Prace wykonywane będą na 2,5 km odcinku drogi.
Do końca roku utrudnienia na Świerkowej

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kętach rozpoczął realizację inwestycji polegającej na budowie sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Świerkowej w Bulowicach, w ramach której ma zostać wybudowane ok. 2,5 km kanałów w systemie grawitacyjno-tłocznym.

Na zlecenie MZWiK prace wykonuje firma GEM Piotr Momot, a roboty prowadzone na ulicy Świerkowej mają potrwać do końca grudnia 2022 r. Wykonanie kanałów w drodze zakończy się wykonaniem podbudowy tłuczniowej i do wiosny 2023 roku wykonawca będzie utrzymywał przejezdność bez prac związanych z nawierzchnią asfaltową.

- Przejazd w trakcie wykonywania robót będzie bardzo utrudniony, w związku z czym prosimy użytkowników o wybieranie alternatywnych dróg. Ze względu na mieszkańców oraz służby komunalne, które muszą poruszać się samochodami po tej drodze, zaplanowano niepełne zajęcie drogi pod budowę kanalizacji. Trzeba jednak podkreślić, że jezdnia ulicy Świerkowej w niektórych miejscach ma szerokość tylko 3 m, co powoduje, że nawet jeśli przejazd będzie możliwy, to wykonawca będzie musiał przerwać roboty i usunąć się częściowo z drogi. Mając na względzie bezpieczeństwo kierowców i ich czas zalecamy ograniczenie korzystania z ulicy Świerkowej w okresie planowanych robót.

- informuje Urząd Gminy Kęty.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy