reklama

Pięć wariantów obwodnicy

Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2021 09:15, eł

Gdy nowa droga powstanie, łatwiej będzie dojechać do Zakopanego czy Zawoi.

Pięć wariantów obwodnicy

Każdy, kto jeździ drogą krajową nr 28 przez Maków Podhalański, wie jak ciężko jest przejechać przez to miasto w godzinach szczytu. Sytuacja jest jeszcze gorsza w piątki i niedziele wieczorem, gdy ludzie jadą na weekend w góry bądź z takiego wyjazdu wracają. Wówczas kierowcom zdarza się stać tam nawet w kilkunastokilometrowych korkach! Ale zbliża się kres tych męczarni, bowiem za kilka lat ma powstać obwodnica miasta.

Na razie trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji potrzebnej do tego, by budowa mogła ruszyć. Projektanci wytyczyli pięć wariantów przebiegu obwodnicy. Niektóre częściowo pokrywają się ze sobą. Już teraz można się z nimi zapoznać, bowiem wszystkie są dostępne do wglądu w Internecie – tutaj. Najkrótszy ma około4,4 km długości, najdłuższy - 6,7 km. Droga powstanie w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

Niebawem odbędą się spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych inwestycją. Pierwsze zaplanowano na 20 października w budynku OSP w Makowie Podhalańskim (ul. Kościuszki 2). Potrwa ono od 16.00 do 18.00. Drugie odbędzie się następnego dnia, w tych samych godzinach, ale w Sali Rycerskiej Zamku Suskiego (ul. Zamkowa 1, Sucha Beskidzka).

Spotkania mają między innymi pomóc w wyborze najkorzystniejszego pod względem środowiskowym, ekonomicznym, użytkowym i społecznym wariantu przebiegu obwodnicy. W ich trakcie mieszkańcy będą mogli składać wnioski i zastrzeżenia dotyczące przedsięwzięcia. Mogą je także wysyłać e-mailem do 5 listopada, na konto: [email protected] lub tradycyjną pocztą, na adres SWECO Polska Sp. z o.o. ul. Wielicka 30, 30-552 Kraków z dopiskiem „Maków Podhalański DK28″.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy