reklama

Ogrzewasz dom gazem? Nie zapłacisz podatku!

Gospodarka, Wiadomości, 20.10.2022 14:10, red
Ciekawe rozwiązanie planowane jest na terenie gminy Wieprz.
Ogrzewasz dom gazem? Nie zapłacisz podatku!
Władze gminy Wieprz (powiat wadowicki) postanowiły, że właściciele domów na terenie gminy Wieprz, które ogrzewane są ekologicznym źródłem ciepła, zostaną na okres 3 lat zwolnieni z płacenia podatku od nieruchomości.

W Wieprzu założono, że „ekologiczne źródło ciepła" to:
- kocioł na paliwo gazowe;
- kocioł na paliwo olejowe;
- zastosowanie energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania budynku mieszkalnego;
- pompa ciepła


Takie zwolnienie obowiązuje w tej gminie już od kilku lat. Tyle, że obejmuje także posiadaczy kotłów 5 klasy i innych certyfikowanych na węgiel. Teraz właściciele kotłów na węgiel zostali wykluczeni ze zwolnienia.

Projekt uchwały zakłada, że zwolnieni z płacenia podatku od nieruchomości będą właściciele nieruchomości, w których na dzień 1 stycznia 2023r. stosowane są ekologiczne źródła ciepła, a także w których po dniu 1 stycznia 2023r. dokonano wymiany dotychczasowego nieekologicznego źródła ciepła na ekologiczne źródło ciepła. Także domów, których budowa została zakończona po dniu 1 stycznia 2023r., w których zastosowano ekologiczne źródła ciepła.


Ulga ma obowiązywać do końca 2025 roku. Zwolnienie z podatku od nieruchomości ma przysługiwać przez maksymalnie 3 lata. Aby skorzystać ze zwolnienia zainteresowani będą musieli na przełomie roku złożyć w Urzędzie Gminy specjalne oświadczenie.

Władze gminy Wieprz zastrzegają, że ze zwolnienia z podatku od nieruchomości nie będą mogli skorzystać właściciele budynków, gdy w budynku mieszkalnym lub jego części do celów grzewczych wykorzystuje się oprócz ekologicznego źródła ciepła, także dodatkowe źródła ogrzewania (np. kominki, piece kaflowe, kozy, kotły na paliwo stałe, itp.).

Uchwała w sprawie wprowadzenia zwolnienia będzie przedmiotem obrad najbliższej sesji Rady Gminy Wieprz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy