reklama

Od czerwca opłaty za ciepło w dół

, Gospodarka, Wiadomości, 17.05.2021 14:27, red
Wszystko ostatnio drastycznie drożeje, ale są wyjątki.
Od czerwca opłaty za ciepło w dół
Inflacja w Polsce od wielu miesięcy bije rekordy. Przekłada się to na rosnące ceny w sklepach, za towary i usługi. To złe wiadomości. Dobra jest taka, że coś tanieje.

Obniżkę opłat za ogrzewanie zapowiedziała miejska spółka ciepłownicza Termowad w Wadowicach. Obniżka wynika z nowej taryfy dla Termowadu, zatwierdzonej właśnie przez Urząd Regulacji Energetyki Ciepłej.

- Według symulacji zmiany obciążeń finansowych Odbiorców przy wprowadzaniu nowej Taryfy wystąpi zmiana obciążeń w stosunku do poprzednio obowiązującej Taryfy, tj. spadek średnio o -15,5% na kosztach wytwarzania energii i wzrost średnio o 8,5% na kosztach związanych z przesyłem i dystrybucją ciepła, co daje łączny średni spadek opłat za ciepło dostarczone do Odbiorców we wszystkich grupach taryfowych na poziomie -7,0% - informuje wadowicki Termowad.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 17.05.2021 14:40

Jak zaczną palić śmieciami w SPALARNI to ceny trochę spadną... na jakiś czas, za cenę smrodu, korków i zdrowia...

oshin22, 17.05.2021 14:36

No proszę ! Panowie prezesi gminnych spółek w A-wie utkajcie TAKIE atrakcje...