reklama

Uruchomione zostaną syreny alarmowe

, Na sygnale, Wiadomości, 17.05.2021 11:35,
Uruchomione zostaną syreny alarmowe

Małopolski Urząd Wojewódzki informuje, że w dniach 17-21 maja na terenie całego kraju realizowane będzie ćwiczenie RENEGADE/SAREX-20 z wykorzystaniem systemów alarmowania wojsk i ludności cywilnej.

W ramach ćwiczenia w dniu 20 maja 2021 r. w godz. od 8.00 do 11.00 planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza.

- Dokładne miejsce, w którym syreny te zostaną wykorzystane, na tę chwilę nie jest znane. Podkreślamy, że sygnał alarmowy zostanie użyty w ramach ćwiczeń. Zdarzenia, które są przedmiotem scenariusza ćwiczeń, stanowią element symulacji, zatem – poza wspomnianymi sygnałami alarmowymi – w przestrzeni powietrznej nie będą realizowane działania taktyczne - informuje Małopolski Urząd Wojewódzki.

Ćwiczenia organizuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy