reklama

Nowy Sejm zdecydował: w grudniu dwie niedziele handlowe

Gospodarka, Wiadomości, 29.11.2023 11:10,
W Wigilię będzie obowiązywał zakaz handlu, dwie wcześniejsze niedziele będą za to handlowe.
Nowy Sejm zdecydował: w grudniu dwie niedziele handlowe

W grudniu będą dwie niedziele handlowe - 10 i 17 grudnia - zdecydowali w środę (29.11) posłowie.

Nowy Sejm poprawił w ten sposób przepis uchwalony jeszcze przez poprzedni parlament, zgodnie z którym jedna z grudniowych niedziel handlowych miała wypadać w Wigilię (niedziela) 24 grudnia.

Po dokonanych w środę zmianach - W Wigilię będzie obowiązywał zakaz handlu (za wyjątkiem małych sklepów). 10 i 17 grudnia wszystkie sklepy mogą czynne w pełnym wymiarze godzin.

Na razie tyle zmian. Trwa dyskusja nad ewentualnym przywróceniem w przyszłym roku niedziel handlowych - tak, jak to kiedyś było. Propozycje są różne, na razie mówi się o 2 niedzielach handliwych w każdym miesiącu. Na razie jednak żadnej ustawy w tym zakresie nie przyjęto.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 29.11.2023 15:13

nowy sejm zdecydował , garstka cwaniaków i krętaczy decyduje jak ma żyć 35 mln Polaków - parodia