reklama

Armagedon na drogach. Cała seria kolizji, jedna osoba poszkodowana

Na sygnale, Wiadomości, 28.11.2023 15:06,
W taką pogodę mnóstwo pracy mają mechanicy samochodowi i kierowcy lawet.
Armagedon na drogach. Cała seria kolizji, jedna osoba poszkodowana
We wtorek (28.11) o godzinie 7 do potrącenia pieszej doszło na ulicy Polnej w Polance Wielkiej, tuż po tym jak inny pojazd wpadł do rowu. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Audi zatrzymał się na jezdni, aby udzielić pomocy kierującej, która wjechała do przydrożnego rowu.

Po chwili nadjechał samochód marki Ford, którym kierował mieszkaniec gminy Osiek. Mężczyzna próbując ominąć audi wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał na lewe pobocze gdzie potrącił stojącą na poboczu kobietę (pasażerkę audi). Po badaniach lekarskich okazało się, że poszkodowana doznała stłuczeń. Podczas sprawdzania stanu technicznego forda policjanci ustalili, że miał 10 - letnie opony letnie, a także zbyt niski poziom płyn hamulcowego.

Policja informuje, że w ciągu ostatniej doby (27/28.11) tylko na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do całej serii zdarzeń. Wielu kierowców swoją podróż zakończyło stłuczkami.


Wczoraj (27.11) po godzinie 6 w Graboszycach na ulicy Wadowickiej doszło do zderzenia toyoty z audi.

O godzinie 6.40 do zderzenia renault i fiata doszło w Porębie Wielkiej na ulicy Wadowickiej.

We wrorek przed godziną 7 do kolizji drogowej doszło na ulicy Fabrycznej w Oświęcimiu, gdzie zderzyły się toyota i skoda.

Przed godziną 12 w Zatorze na ulicy Oświęcimskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem audi i hyundaia.

O godzinie 18.50 do kolizji drogowej doszło w Zatorze na ulicy Słowackiego gdzie zderzyli się kierowcy opla i skody.

Po godzinie 8.20 w Kętach na ulicy Partyzantów doszło do zderzenia mercedesa z peugeotem.

Dwie godziny później w Brzezince na ulicy Pławskiej zderzyły się dwa samochody dostawcze marki Renault.

O godzinie 11.10 w Przeciszowie na ulicy Długiej kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał do przydrożnego rowu.

Tuż przed godziną 13 do kolizji pomiędzy volkswagenem i fordem doszło w Chełmku na ulicy Polnej.

Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, natomiast ich pojazdy oraz pojazdy kierowców poszkodowanych trafiły do warsztatów samochodowych. Tego rodzaju zdarzenia drogowe powodują również duże utrudnienia drogowe, więc wiele innych osób z całą pewnością nie dojechało na czas do celu podróży.

Policjanci apelują: zmniejsz prędkość i jedź ostrożnie.

Przypominamy, że w okresie zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze. Należy też zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować.

Policjanci przypominają również, że opony zimowe oraz elektroniczne systemy wspomagania jazdy w postaci ABS i ESP, są niezwykle przydatne kiedy na drodze panują trudne, warunki. Nie pomogą jednak, gdy kierowca jadąc po śliskiej nawierzchni nagle i nieumiejętnie będzie wykonywał manewry drogowe.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy