reklama

Rumunii okradli staruszkę. Policja już ich zatrzymała

Na sygnale, Wiadomości, 28.11.2023 10:05,
Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch obywateli Rumunii, którzy w zeszłym tygodniu okradli 94-letnią mieszkankę gminy Zawoja.
Rumunii okradli staruszkę. Policja już ich zatrzymała
Policja informuje, że tydzien temu we wtorek (21.11.). 94-letnia mieszkanka gminy Zawoja zorientowała się, że z jej domu zniknęły oszczędności. Seniorka skontaktowała się z rodziną – prosząc o pomoc w odnalezieniu pieniędzy. Bliscy kobiety podejrzewając, że w domu seniorki doszło do kradzieży – skontaktowali się z policją.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Makowie Podhalańskim - zebrali wszelkie informacje na temat zdarzenia i osób, które mogły przyczynić się do ustalenia sprawców kradzieży.


Jak ustalili śledczy, tego dnia w okolicy była widziana osoba, która szukała wsparcia finansowego z uwagi na trudną sytuację materialną po utracie domu i właśnie ta osoba mogła wykorzystać nieuwagę 94-latki zabierając jej pieniądze.

- W wyniku podjętych działań funkcjonariusze wpadli na trop dwóch mężczyzn. Wszystko wskazywało, że to właśnie oni, w dniu kradzieży byli widziani w okolicach domu seniorki. „Ślady” doprowadziły pracujących nad sprawą policjantów na Nowosądecczyznę. W piątek tj.24 listopada udali się do powiatu nowosądeckiego, gdzie według ustaleń w jednym z obiektów wypoczynkowych, mogły przebywać osoby, podejrzane o dokonanie kradzieży na terenie powiatu suskiego - informuje małopolska policja.Ustalenia policjantów potwierdziły się - w wytypowanym przez policjantów budynku znajdowali się dwaj obywatele Rumunii, przy których policjanci ujawnili gotówkę w różnej walucie, a także srebrną i złotą biżuterię. Mężczyźni w wieku 50 i 55 lat zostali zatrzymani, gdzie dzień później usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. 55-letniemu mężczyźnie za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego młodszemu koledze, grozi wyższy wymiar kary, gdyż działał w ramach recydywy czyli powrotu do przestępstwa. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności podczas przyjmowania osób obcych na terenie swojej posesji. Złodzieje nie działają tylko pod osłoną nocy, ale też w ciągu dnia. Ich pomysłowość jest duża i wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić oszczędności życia.


źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy