reklama

Andrychów przygotowuje się do prac związanych z zagospodarowaniem stadionu Beskidu

Sport, Gospodarka, Wiadomości, 29.11.2023 18:00, eł

Sama budowa ruszy jednak nieprędko.

Andrychów przygotowuje się do prac związanych z zagospodarowaniem stadionu Beskidu

W październiku w eter poszła wieść o pokaźnej dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład, którą ma otrzymać gmina Andrychów na pierwszy etap prac związanych z zagospodarowaniem terenu stadionu Beskid w Andrychowie. Wynosi ona 15,3 mln zł. Cała inwestycja wyceniana jest na ponad 43,7 mln zł. Właśnie ogłoszony został przetarg na opracowanie dokumentacji wykonawczej dla tego przedsięwzięcia.

Sam projekt jest już gotowy (wykonał go Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt V – Projekt z Krakowa, prowadzony przez Aleksandra Mirka), a dla inwestycji wydane zostało we wrześniu tego roku pozwolenie na budowę. Firma, która wygra przetarg, będzie miała za zadanie opracowanie dokumentacji wykonawczej w zakresie niezbędnym do uzupełnienia tej projektowej dla trzech etapów przedsięwzięcia. Pierwszy obejmie przebudowę boiska sportowego i wykonanie boisk treningowych z oświetleniem. Drugi to rozbiórka starego budynku klubowego oraz budowa nowego wraz z zadaszonymi trybunami stadionu. W ramach trzeciej ma powstać wieża widokowa. Na przyjęte w dokumentacji wykonawczej rozwiązania i materiały firma będzie musiała uzyskać zgodę projektanta.

Termin składania ofert w przetargu upłynie 21 grudnia o 10.00. W godzinę później nastąpi ich otwarcie. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na wykonanie prac związanych z opracowaniem dokumentacji wykonawczej, a zatem same roboty budowlane ruszą dopiero w 2025 roku.

Tak ma wyglądać stadion po metamorfozie:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama