reklama
reklama

Nowe uprawnienia Straży Miejskiej. Posypią się mandaty?

Gospodarka, Wiadomości, 29.09.2020 12:20, DK
Wyjaśniamy o co chodzi.
Nowe uprawnienia Straży Miejskiej. Posypią się mandaty?

Od września funkcjonują nowe przepisy na podstawie których Straż Miejska może wystawić mandat za brak deklaracji śmieciowej. Kary będą sypały się również w przypadku podania niewłaściwych/fałszywych informacji w deklaracji.

Wszystkie zmiany odnośnie deklaracji śmieciowych takich jak np. faktyczna ilość domowników muszą zostać zaktualizowane w terminie do 14 dni, w przeciwnym wypadku będzie nam groził mandat.

Z deklaracjami jest spory problem. Przykładowo, że w gminie Andrychów mieszka ok. 43 tys. osób, a mieszkańcy złożyli deklaracje w których wykazano, że w gminie w sumie mieszka ponad 38 tys. osób. Jaki jest stan faktyczny? Do tej pory nikt tego nie był w stanie sprawdzić. Teraz strażnicy będą mogli to weryfikować.

Drugi przepis dotyczy segregacji odpadów zielonych w kompostowniku, ale w przypadku gminy Andrychów sprawa ciągle nie trafiła na obrady Rady Miejskiej. W innych gminach już wprowadzono kilkuzłotowe ulgi w opłacie śmieciowej, jeśli na posesji znajduje się kompostownik. W gminie Andrychów ciągle nie.

Jeżeli ulga dla mieszkańców kompostujących odpady wejdzie w życie, Straż Miejska będzie mogła sprawdzić, czy zielone odpady są faktycznie kompostowane. I tutaj znowu w przypadku niedostosowania się do przepisów, mieszkańcom którzy korzystają z ulgi, posiadając kompostownik, nie pozostawiają w nim odpadów, będzie groził mandat.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy