Nowa galeria handlowa wykosiła konkurencję. To koniec małych sklepików w Kętach?

, Gospodarka, Wiadomości, 10.01.2018 17:15, PG
Nowa galeria handlowa wykosiła konkurencję. To koniec małych sklepików w Kętach?

W październiku ubiegłego roku otwarto w Kętach galerię handlową pod nazwą Park Handlowy Kęty przy ul. Żwirki i Wigury. To był już kolejny taki obiekt w tym mieście. Jest jeszcze Park Kościuszki i Galeria Sobieskiego. W tej drugiej zlikwidowano już popularny Rossman i Carrefour.

Otwarcie nowej galerii powoli powoduje zanikanie mniejszych sklepów. Już na ul. Krakowskiej można zauważyć wiele sklepów z napisem LIKWIDACJA. Nie od dziś wiadomo, że wielkie galerie utrudniają życie małym przedsiębiorcom. Jedni potrafią sobie z tym poradzić inni nie.

Nie dam rady już prowadzić tego sklepu. Nikt tu już nie przychodzi. Wszyscy wolą jechać do galerii, bo tam mają wszystko w jednym miejscu. – mówi nam jedna z właścicielek sklepu na ul. Krakowskiej.

Wielu ma żal do burmistrza za to, że pozwolił na wielki handel w Kętach. On jednak broni się tym, że to wiele miejsc pracy i dodatkowe wpływy do budżetu z podatków.

Należ także zauważyć, że te galerie to prywatne inwestycje a pozwolenie na ich budowę wydaje starosta, nie burmistrz.

Przypomnijmy, że również w Andrychowie planowana jest budowa nowej galerii handlowej. Więcej na ten temat tutaj. Co dalej z zapowiadaną budową galerii handlowej w Andrychowie?

A tak wygląda przy ul. Krakowskiej w Kętach przy wjeździe na rynek:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ababa, 12.01.2018 12:24

Nie pochodzę z Andrychowa, ale tak się stało że teraz tu mieszkam i muszę z przykrosćią stwierdzić, że to miasto wręcz upada i nic nie wskazuje na to że ktoś ma tu dobry pomysł co z tym zrobić. Z tego co widzę skacze się z kwiatka na kwiatek, podekmuje tematy i działania nie wiedzieć komu potrzebne. Tyle możliwości i tyle środków unijnych do pozyskania. Ja się pytam od czego w tym Urzędzie Miasta są pracownicy, że nic się nie dzieje, a przynajmniej tego nie widać. Nie ma współpracy ze starostwem i urzędem marszałkowskim (bo gdzie te chodniki, utrzymanie dróg itp, o służbie zdrowia nie wspomnę). Po co komu teraz basen i wydawanie na to kolosalnych pieniędzy i zadłużanie miasta, nie ma ważniejszych rzeczy do zrobienia? Gdzie przebudowa centrum, ruch za chwile stanie w Andrychowie. Pasaż zamknęli i nic się nie dzieje, a parking obok stoi pusty, otoczony słupkami od głównej ulicy Andrychowa, a skręcający do Kauflandu i Biedronki dalej stoją i zapychają ruch. Nie można nad tym popracować. Burmistrz mami nas koncertami i kwitami prawie na każdej lampie. Niestety wizerunku miasta to nie zmieni. Wręcz uważam że powinno się zamknąc wszystkie sklepiki wzdłuż głownej ulicy Andrychowa, i wybudować jedno centrum z odpowiednim dojazdem, bo po co komu takie sklepiki co otwarte tylko do godz. 16 w dni robocze i 13 w sobotę, a ich "różnoraki asortyment" i wygląd przypominają czasy PRL. Zresztą mam wrażenie że od tego czasu niewiele się tu zmieniło..... Nie mówiąc, że za jakiś czas to smog przysłoni Andrychów i może lepiej....

ptak, 11.01.2018 01:04

Coś bym napisał, ale szkoda wypocin, bo włodarze i tak nie biorą sobie do serca to co chcą mieszkańcy i jak powinno się DBAĆ o miasto. Zresztą, tam same magistry, doktorzy, nauczyciele itd., więc chyba powinni wiedzieć to i owo o zarządzaniu miastem, skoro pchali się tam (co raczej mija się z prawdą), ale widać że jest jakiś w Urzędzie Gminy totalny "wisitumizm" i znieczulica. Jest tam tylu ludzi i nikt nie potrafi przysłowiowo przywalić pięścią w stół i wziąć się za to miasto tak od serca i nowocześnie a nie tylko jęczeć na spotkaniach że się nie da tego czy tamtego. Chyba za mało światowych ludzi mamy w Urzędzie Miasta. Trzeba mieć trochę zapędów urbanistycznych a przede wszystkim dyscypliny. Od dawna wiadomo że mentalność ludzi w tych terenach od czasów historycznych (zabory Galicyjskie) zmieniła się na dziadostwo, syf i brud. Popatrzcie na tereny woj. opolskiego jak małe miasteczka mniejsze od Kęt są zadbane, czyste itd. A tu każdy tylko dba o własne domy, kieszenie, interesy, itd, ale nie o sferę publiczną, która tak naprawdę tworzy całą atmosferę i rzutuje światło na rządzących. Dobrze że wybory tuż za rogiem i mam szczerą nadzieję, że pogonimy w cholerę takich partaczy i nierobów.

budyn77, 10.01.2018 23:05

Andrychów upada... to przykre. Znajomi mówią: "Andrychów - wieś utkana z wariacji... syf, kiła i szpital psychiatryczny..."

Starybrat, 10.01.2018 22:57

To wam kęczanie, ktoś zrobił prezent na 740- lecia miasta. Przykre...

zandrychowa, 10.01.2018 21:36

To jest właśnie państwo PIS. 1.zalew zagranicznych sieci handlowych. 2. inwazja ukraińców. 3. upadek Polski firm. 4. praktycznie nie istniejąca służba zdrowia. 4 POWSZECHNA DROŻYZNA iTP ITD Ktoś jeszcze wierzy tym pisowskim oszustom?

walet, 10.01.2018 21:31

To, że jesteśmy w du..e, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać” Stefan Kisielewski Ktoś gościa wybrał, mimo, że jest z PSLu- Kęty w ruinie.Wybory za pasem, zacznijmy w końcu tych ludzi rozliczać

igor102, 10.01.2018 20:06

każdy przyzwyczaja się w naturalny sposób do syfu i dziadostwa...przed świętami wracałem późnym wieczorem busem z Krakowa ...po wjeździe do Andrychowa pasażer z tyłu zapytał swojej kumpeli - ku....a,co to za dziura ? kumpela odparła - ANDRYCHÓW....facet odpowiedział tylko - ja pierdo...lę....nie mogłem ich nie słyszeć ponieważ rozmawiali dosyć głośno,kumpela była z Kęt ...fajansiarze powiedzą że wymyśliłem sobie tą historyjkę...niestety nie;-(((

rafi, 10.01.2018 19:10

[email protected] czemu sa puste sklepy,wlasciciele chca 3tys za 20metrow na miesiac,wiec niechaj wszystkie sklepy stoja puste,oby jak najszybciej powstala duuuuuuuuza galeria do ktorej [email protected] chodzil na zakupy.

igor102, 10.01.2018 19:02

proponuję rekonesans z aparatem po Andrychowie....te same tabliczki tylko skala dużo większa....pozamykane lokale,brudne plandeki udające kamienice,syf,ledy udające lampy....miasto utkane z atrakcji ....nosz ku.....wa na wyborczych billboardach wyglądało to zupełnie inaczej ...;-(((