Co dalej z zapowiadaną budową galerii handlowej w Andrychowie?

Region, Andrychów, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 03.01.2018 18:00, PG
Co dalej z zapowiadaną budową galerii handlowej w Andrychowie?

Od kilku lat mówi się o powstaniu galerii handlowej w Andrychowie, która ma powstać przy ul. Biała Droga - w miejscu, gdzie wiele lat temu planowano budowę zakładu płytek ceramicznych. W grudniu 2015 r. Rada Miejska zgodziła się, aby zmienić przeznaczenie tego terenu w planie zagospodarowania przestrzennego gminy - z przemysłowego na handlowo-usługowy.

Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie jest sprawa.

Jak informuje nas wiceburmistrz Mirosław Wasztyl, inwestor opracowuje już dokumentację projektową i ją uzgadnia. - Z informacji, które posiadam, do końca kwietnia planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę galerii – dodaje wiceburmistrz.

Obecnie prowadzone są prace wyburzeniowe starego budynku, który tam się znajdował. Obok magistralę buduje Elektrociepłownia.

Jak się dowiadujemy, założenia są takie żeby budowę galerii rozpocząć w tym roku.

Jeszcze w ubiegłym roku burmistrz Andrychowa wspólnie z inwestorem brał udział w spotkaniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.Rozmawiano tam na temat rozwiązań komunikacyjnych na Górnicy. Zostały przedstawione trzy warianty. Będzie to albo rondo w rejonie ul. Grunwaldzkiej albo sygnalizacja świetlna, albo układ komunikacyjny z trzecim pasem.

Spotkanie zakończyło się uzgodnieniem, że projektant razem z osobą odpowiedzialną za inżynierię drogową podejmą stosowną decyzję, który wariant będzie realizowany, żeby bezpiecznie w sposób płynny dojechać do galerii i z niej wyjechać.

Jeszcze nie wiadomo, które rozwiązanie zostanie wybrane.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 05.01.2018 05:54

Budowa galerii jest na tyle prosta że wystarczy iż inwestor przyjdzie do Burmistrza i go przekona, ten przekona swoich i jest zielone światło. Reszta wewnątrz gminy i w kwestii inwestora. To sieć sklepów czy też deweloper wyszukuje potencjalny rynek i grunty. Żeby natomiast przedsiębiorstwa chciały się wybudować akurat u nas to już się trzeba postarać, stworzyć dogodne warunki. Patrz Zator (tam też nasi jeżdżą).

specnarz, 05.01.2018 05:47

@zandrychowa mijasz się z prawdą - świadomie lub nie. Masa ludzi dojeżdża do pracy do Bielska a nawet do Krakowa - a może Ja się mylę. Jeśli tak to Mnie poprawcie. Miasto powinno powrócić do korzeni. To dzięki przemysłowi powstały główne osiedla Andrychowa, to tutaj za chlebem zjechali ludzie z wielu zakątków Polski. Teraz jest moda żeby stawiać na sklepy i rozrywkę a to głównie wydawanie kasy którą przecież najpierw trzeba zarobić.

zandrychowa, 04.01.2018 07:05

Pracy w Andrychowie jest dość.Kolejne zakłady mogą ściągnąć do miasta co najwyżej kolejnych ukraińców

specnarz, 04.01.2018 06:41

Pracy nam trzeba a nie galerii. Tereny w strefie powinny być wykorzystane przez firmy zatrudniające dużą ilość pracowników.

wendigo11, 03.01.2018 22:41

Ludzie! Wam się już wszystko pomyliło?! Co ma miasto do budowy galerii handlowej? To jest prywatna inwestycja i miasto nie może nic przyspieszyć, ani nic opóźnić. Jedyne co mogli zrobić (zmiana w planie zagospodarowania) to zrobili w 2015r. Od tamtej pory wszystko jest po stronie inwestora. Jak na tak duże przedsięwzięcie to i tak szybko.

szpp, 03.01.2018 20:08

w Andrychowie przydałaby się porządna galeria żeby nie jeździć do Bielska

bolo123, 03.01.2018 19:36

a wizualizacja JEST? Jeżeli tak to Andrychów tak jakby miał już tą galerię i o co cała awantura

igor102, 03.01.2018 19:25

w takim Zatorze podobna inwestycja zostałaby już dawno zrealizowana...Andrychów od Zatora dzieli tylko 20 km...jeśli chodzi o profesjonalizm władz tych miast to 20 lat świetlnych przepaści...chciałoby się wreszcie napisać coś pozytywnego - nic nie przychodzi do głowy...może oprócz tego że MN ma o czym pisać a projektanci robić kolejne nikomu niepotrzebne wizualizacje...i łupić publiczną kasę....bo HAJS jest najważniejszy !!!