reklama

Nowa galeria handlowa powstanie w Choczni? Zapadła ważna decyzja

Gospodarka, Wiadomości, 01.12.2020 16:15, DK
Inwestor doczekał się przekształcenia 22 hektarów w Choczni.
Nowa galeria handlowa powstanie w Choczni? Zapadła ważna decyzja

Rada Miejska w Wadowicach na sesji 4 września, głosami 14 radnych, podjęła uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu, przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Choczni nieopodal stacji paliw Orlen.

Nowy plan zagospodarowanie przestrzennego obowiązuje od 17 października 2020r. [FOTO]. Uwzględniono w nim znaczne tereny (22 ha) na m.in. obiekty handlowe o powierzchni powyżej 2000 mkw.

Czy zatem w najbliższym czasie w naszym rejonie powstanie inwestycja z prawdziwego zdarzenia?

Spółka Barleda Poland, która jest właścicielem terenu na razie nie przedstawiła swoich aktualnych planów inwestycyjnych co do zagospodarowania tego terenu

Przedstawiony już kilka lat temu plan dla tych terenów zakładał, że oprócz obiektów handlowych powstaną również te produkcyjne, w których zatrudnienie znajdzie kilkaset osób a same wpływy podatkowe do budżetu gminy z nowych obiektów w Choczni, będą wynosić ponad 2 mln zł rocznie.

Dodajmy, że od kilku tygodni trwa budowa potężnej galerii handlowej w Andrychowie. Ma w niej działać ponad 30 sklepów, w tym m.in. Lidl, Leroy Merlin, Sinsay, House, Cropp, Rossmann, Martes Sport, Pepco, KiK, Jysk, Media Expert, Orange, Dealz.

Zobacz: Rozkręcają się prace na placu budowy galerii handlowej w Andrychowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wiolk_mis, 01.12.2020 23:50

No i świetnie! Szkoda tylko, że tak długo trzeba było czekać. PiSiorki w tym maczały palce skoro rządzą już tyle czasu. Ciekawe co pan kowalczyk na to :D!

kris9, 01.12.2020 23:41

"W końcu. Niech się coś dzieje, bo już zaczynają mówić o Wadowicach jako wiosce pod Zatorem..." taki komentarz przeczytałem na jednym z portali i się zgadzam. Za chwilę zablokujecie cały rozwój. Galeria w choczni mogla powstać już dawno!!!!

wizanos, 01.12.2020 23:37

A moim zdaniem super, że coś takiego powstaje. Do tej pory tam można było krowy pasać co najwyzej. No ale taka natura polaczka. narzekac narzekac narzekac

waldemar231, 01.12.2020 20:09

Za obwodnicę niech się wezmą... Galerie budować... W dup... się poprzewracało... W Andrychowie to już tylko nas... Niedługo do domu szybciej z buta dotrę....