reklama

Uchwała w sprawie olbrzymiej podwyżki zdjęta z porządku obrad

Gospodarka, Wiadomości, 01.12.2020 09:50, red
Sprawa drastycznej podwyżki wzbudza spore kontrowersje.
Uchwała w sprawie olbrzymiej podwyżki zdjęta z porządku obrad
Na poniedziałkową (30.11) sesję Rady Miejskiej w Zatorze trafiła propozycja burmistrza tego miasta Mariusza Makucha w sprawie podniesienia wysokości opłaty śmieciowej z 21 na 30 zł od osoby miesięcznie! Gdyby radni zatwierdzili uchwałę byłaby to jedna z najwyższych stawek w regionie.

Na razie nic z tego jednak nie będzie, ponieważ po długiej dyskusji projekt uchwały został zdjęty z porządku obrad. Radni przedstawiali różne propozycje nowej stawki. Teraz urzędnicy burmistrza mają wszystko "ogarnąć" i przedstawić nowy projekt w sprawie wysokości opłaty śmieciowej. Kolejne obrady odbędą się za kilka dni.

Stawki i propozycje w gminach regionu

Andrychów: obecnie 20 zł od osoby miesięcznie, od stycznia 2021r.: 24 zł od osoby miesięcznie; 20 zł od osoby - jeśli na posesji jest kompostownik.

Wieprz: 20 zł od osoby miesięcznie - bez zmian w 2021 roku

Kęty: obecnie 22 zł - propozycja 25 zł od nowego roku.

Wadowice: podwyżka z 14 zł na 19,5 zł od osoby

Kalwaria Zebrzydowska: podwyżka z 19,5 zł na 22 zł

Zator: propozycja podwyżki z 21 zł na 30 zł

Mucharz: podwyżka z 19 zł na 24 zł od osoby

Oświęcim: 35 zł od osoby


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy